98 227
0
Навчальний рік добігає кінця, і зараз освітяни середньої школи активно заповнюють журнали обліку успішності учнівства.
“Нова українська школа” нагадує, що за наказом Міністерство освіти і науки України “Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі” від 9 вересня 2022 року заклади загальної середньої освіти можуть вести електронні журнали замість паперових, а також інші документи закладу освіти в електронній формі.
Як пояснюють юристи, згідно з пунктом 5 Інструкції з діловодства в закладах загальної середньої освіти, заклади можуть створювати документи тимчасового (до 10 років включно) строку зберігання лише в електронній формі за умови наявності відповідного технічного забезпечення з урахуванням вимог законодавства України та цієї Інструкції.
Крім цього, відповідно до пункту 6 цієї Інструкції на підставі даних ділової документації закладу освіти, що вносяться та обробляються в електронних освітніх інформаційних системах (ОІС), створюються та/або ведуться в електронній формі, зокрема, і класні журнали для 1–4 класів та 5–11 (12) класів.
Розділ II Інструкції визначає, що електронний класний журнал є документом ділової документації закладу освіти, що ведеться в електронній формі. У разі потреби електронний класний журнал та інші документи генеруються засобами ОІС у формі електронного документа шляхом вивантаження даних у форматах pdf, csv, xlsx або іншому зчитуваному форматі на вибір особи, яка зробила до системи запит щодо вивантаження.
Вимога роздруковувати електронні класні журнали для зберігання, особливо коштом учителів, а також вести два журнали – електронний і паперовий водночас – є необґрунтованим і неефективним способом ведення ділової документації, що суперечить законодавству.
Фото: Pixabay
Обговорення