Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

5 Липня 2023

П’ять років “Навчаємось разом”: підбили підсумки роботи з підтримки реформи НУШ Фінляндією та ЄС

4 липня відбувся захід “Нова школа, нові обрії: фінальна конференція проекту “Навчаємось разом””. Попри завершення “Навчаємось разом”,  ЄС та Фінляндія продовжать підтримувати українську освіту в інших форматах.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Із записом конференції можна ознайомитися за посиланням.

“Проєкт “Навчаємось разом” є одним із таких, що допомагав становленню Нової української школи від самого старту реформи. Попри виклики, ми пріоритезуємо НУШ та продовжуємо її імплементацію. Надзвичайно вдячні проєкту, а також надійним партнерам – Міністерству закордонних справ Фінляндії, Європейському Союзу – за підтримку української освіти. Переконаний, що наша подальша співпраця буде не менш ефективною для розбудови Нової української школи”, – зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Одним із результатів проєкту є друк 361 367 примірників підручників природничої галузі за новими модельними навчальними програмами для 5 класу НУШ. На виділені 1,2 млн євро п’ять українських друкарень, які було обрано через відкритий конкурс за правилами ЄС, надрукували підручники в стислі терміни.

Під час конференції проєкт “Навчаємось разом” прозвітував про свої досягнення з 2019 року. Зокрема, про систематичну підтримку професійного розвитку педагогів – і під час пандемії COVID-19, і під час повномасштбаної війни.

Було проведено 34 навчальні курси, найважливішими темами яких були педагогіка початкової освіти, інклюзивна освіта, практики оцінювання, професійний розвиток, практика наставництва, цифрові інструменти для вчителів.

Діяльність проєкту допомогла 15,8 млн українців та понад 2,1 млн українських освітян ліпше зрозуміти особливості реформи НУШ і її вплив на майбутнє дітей та України. Зокрема, проєкт запустив НУШ хаб – ресурс із навчальними матеріалами для освітян – і провів понад 12 тематичних комунікаційних кампаній.

Проєкт також працював над створенням сучасного освітнього середовища. Наприклад, Конструктором навчальних планів та програм, розробленим проєктом та Командою підтримки реформ МОН, користується вже понад 12 200 освітян, які створили 411 тестових навчальних програм.

Тренінгові програми щодо ефективного управління школою, використання нових професійних стандартів і впровадження реформи НУШ успішно прослухали 544 директори та 314 тренерів.

“Дивлячись на результати роботи проекту, без сумніву, їх можна назвати успішними. Це результат інтенсивної роботи попри виклики, професіоналізму експертів та бажання українських освітян брати участь у змінах і спільно творити українську освіту майбутнього. Упевнений, що незабаром Україна так само буде ділитись у всьому світі досвідом розбудови сучасної освітньої системи, як нині це робить Фінляндія”, – зазначив керівник проєкту “Навчаємось разом” Яркко Лампіселька.

У межах діяльності мовного компонента проєкту тренінги для вчителів і методистів ІППО Закарпатської та Чернівецької областей пройшли 310 вчителів і 20 тренерів. З них 98% задоволені навчанням, а 68% усіх учителів української мови зі згаданих областей уже застосовують проєктні матеріали й методики в роботі. Тренінги для вчителів біології, математики, фізики й хімії щодо викладання українською мовою пройшли 1 613 учителів з України.

Мовний компонент також розробив, зокрема:

  • онлайн-курс для вчителів “Викладання української мови в класах із навчанням мовами національних меншин”;
  • посібник для вчителів “Українська для всіх. Як навчати тих, для кого українська мова не є рідною”;
  • мобільний застосунок для вивчення української в початковій школі “ЙОЙ”.

Довідково:

“Навчаємось разом” – це спільна загальнонаціональна програма співпраці (2018 – 2023) Фінляндії та Європейського Союзу для допомоги Міністерству освіти і науки України в імплементації НУШ.

Найважливіші завдання проєкту:

  • навчання педагогів і адміністраторів шкіл;
  • покращення сприйняття реформи НУШ серед освітян та широкої громадськості;
  • розвиток освітнього середовища;
  • поліпшення викладання української як другої мови серед національних меншин.

Проєкт був втілений FCG Finnish Consulting Group Ltd у співпраці з Гельсінським університетом.

Читайте також: ““НУШ потрібне не перезавантаження, а “імпульс”” – LEGO підтримає навчання вчителів молодших класів на 100 млн грн”.

Фото: Facebook-сторінка Оксена Лісового


Обговорення