Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

3 Січня 2019

Пандуси та шрифт Брайля: з квітня почнуть діяти нові будівельні норми

З 1 квітня в Україні набудуть чинності нові державні будівельні норми. Планують створити безбар’єрний простір для маломобільних груп населення.

Про це повідомили на сайті Мінрегіонбуду.

За новими нормами, усі будинки та споруди в Україні повинні проектуватися з елементами доступності. Зокрема:

  • пандусами, спеціальними підйомниками та іншими засобами доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильними та візуальними елементами доступності: тактильна підлогова плитка, інформаційні таблиці та позначення шрифтом Брайля, аудіопокажчики для людей з порушеннями зору;
  • іншим візуальним інформуванням, дублюванням важливої звукової інформації текстами, організацією сурдоперекладу, використанням систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.

“Сьогодні, за даними Держстату, в Україні налічується близько 3 млн осіб з інвалідністю. А за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, інвалідність в Україні мають близько 10% від всього населення. 80% з них є працездатними та активними.

Проте реалізація їхніх прав неможлива, доки в Україні не буде створено реальної доступності в громадських закладах та житлових будівлях, на вулицях, в транспорті та іншій інфраструктурі.

Нині майже 90% пандусів збудовані неправильно, немає тактильної плитки і більшість людей навіть не знають, для чого вона потрібна. Нові ДБН направлені, у першу чергу, на ефективне вирішення цієї проблеми”, – переконує заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Усі ілюстрації: Мінрегіонбуд

Переглянути нові ДБН можна за цим посиланням.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.

Фото: автор – PrawnyPixabay


Обговорення

Розділ створено за підтримки Програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”. Позиція Міжнародного фонду “Відродження” може не збігатися з думкою автора.