36 800
0
Під час карантину педагогічні працівники отримують середню зарплатню і не мусять брати неоплачувану відпустку.
Про це йдеться в листі МОН від 13 березня, повідомили на сайті МОН.
“До нас почали звертатися педагоги та скаржитись, що у деяких територіях у зв’язку із запровадженням карантину їх змушують брати неоплачувану відпустку на період карантину. Таке рішення є незаконним, оскільки відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України, за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.
Щоб нагадати про закон, ми підготували лист органам управління та керівникам закладів”, – зазначила заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
1_9-161У випадку, якщо вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу, то оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.
“Ми сподіваємось, що всі засновники закладів освіти та керівники з повагою ставитимуться до прав педагогів та не порушуватимуть їх. Це для нас є важливим пріоритетом”, – додала Мандзій.
Також заступниця міністра порадила педагогам звертатись до освітнього омбудсмена у разі порушень з виплатою зарплатні .
Контакти Служби освітнього омбудсмена:
Читайте також “Дистанційне навчання під час карантину: що робити школам, батькам і МОН” та “Школа на карантині та дистанційне навчання: що роблять Італія, Польща і Китай”
Нагадаємо, 11 березня уряд запровадив тритижневий карантин у закладах освіти, щоб запобігти поширенню COVID-19.
МОН дало рекомендації щодо карантину через коронавірус, а також МОН спільно з МОЗ дали роз’яснення батькам, що таке коронавірус COVID-19, як зменшити шанси інфікування для дітей.
Фото: автор – racorn, Depositphotos
Обговорення