50
0
Вчора, 9 січня 2025 року, завершився процес подання заявок на реєстрацію у процедурі сертифікації педагогічних працівників.
За даними Українського центру оцінювання якості освіти, сервісом реєстрації скористалися 3353 особи. Наразі регіональні центри оцінювання якості освіти вже опрацювали реєстраційні документи та підготували 1258 реєстраційних повідомлень для вчителів початкових класів, 363 — для вчителів української мови і літератури, 350 — для вчителів математики, 269 — для вчителів історії та громадянських дисциплін, а також 429 — для вчителів іноземної (англійської).
Про своє враження від проходження сертифікації і чи слід її боятися, Новій українській школі розповів вчитель української мови Дергачівського ліцею Харківської області №2 Дмитро Кіяшко.
Відзначимо, що у низці регіонів України було досягнуто граничної кількості поданих заявок.
Ці дані показують, що найбільш активні педагоги Вінницької, Полтавської, Запорізької, Львівської областей. Якщо дивитися на предметні галузі, то найбільш активні вчителі англійської мови та вчителі початкових класів. В коментарі для сайту НУШ директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко звернула увагу, що остаточні дані про реєстрацію будуть відомі пізніше.
“Коли регіональні центри опрацюють всі подані заявки та супровідні документи, а УЦОЯО збере підсумкову інформацію, ми зможемо точно повідомити кількість колег, які візьмуть участь у сертифікації 2025 року”, — пояснила пані Вакуленко.
Як ми повідомляли раніше, станом на 7 січня квота заявок для вчителів англійської мови була вичерпана, а для вчителів початкових класів майже не залишалося вільних місць на реєстрацію. Тим часом за іншими предметами ще залишалися вільні місця.
Нагадаємо, реєстрація тривала з 23 грудня по 9 січня 2025 року, а листи-виклики з інформацією про місце, дату й час проведення етапів сертифікації з’являтимуться в кабінетах учасників, про що сайт НУШ повідомляв своїм читачам.
Довідка. Сертифікація педагогічних працівників передбачає незалежне оцінювання професійних компетентностей, самооцінювання та аналіз практичного досвіду. Успішне проходження сертифікації дає право на щомісячну надбавку до зарплати у розмірі 20% посадового окладу та автоматичне зарахування сертифікації як атестації.
“Нова українська школа“ постійно тримає в полі зору сертифікацію як важливий процес в українській освіті і розповідає про результати сертифікації вчителів, зокрема, у 2022 та 2024 роках.
Про те, як проходитиме сертифікація цього року та які документи слід підготувати та подати в заявці на реєстрацію, читайте в нашій публікації.
Обговорення