527
0
51,2% українських учнів і учениць бодай один раз брали участь у волонтерській діяльності, адже в такий спосіб вони могли допомогти тим, хто цього потребує, й розвинути власні соціальні навички.
Про це йдеться у звіті за результатами дослідження “Роль волонтерства у житті школярів”, яке в межах проєкту “Шкільний урок волонтерства” провела Українська волонтерська служба спільно з цифровою платформою U-Report.
Ознайомитися з повним текстом звіту всі охочі можуть нижче або за посиланням.
У дослідженні взяли участь понад 20 тисяч школярів і школярок, які навчаються в 5–11-х класах, з усієї України.
Так, опитані діти й підлітки вказали (можна було обрати декілька варіантів), що для них волонтерство є важливим, адже:
Крім того, респонденти й респондентки розповіли, що є низка причин, які заважають їм займатися волонтерством. Серед них:
В Українській волонтерській службі також розповіли, що серед української молоді нині спостерігається низька активність, безініціативність та нерішучість, попри високу зацікавленість у волонтерстві.
Водночас за даними дослідження UNFPA “Вплив війни на молодь в Україні”, 30% молодих людей були волонтерами у 2022 році, порівнюючи з лише 6% у 2021 році, що свідчить про значне підвищення уваги до волонтерської діяльності після початку повномасштабного вторгнення.
Крім того, за даними дослідження ETF та ЮНІСЕФ “Learning for careers”, 65,7% української молоді в Україні та за кордоном планують отримати знання та навички, які б підтримували відбудову України.
Дослідження Роль волонтерства у житті школярівЧитайте також: “Заняття з глибоким змістом: як на Кіровоградщині проводять уроки шкільного волонтерства”.
Титульне фото – “НУШ”; інфографіка в тексті – скриншоти зі звіту за результатами дослідження
Обговорення