Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

4 Червня 2023

Повітряна тривога під час НМТ: алгоритм дій учасника

Завтра, 5 червня, стартує основна сесія НМТ. Під час тестування в регіоні може початися повітряна тривога.

Освіта.ua нагадує про дії учасників НМТ у таких випадках.

  • Повітряна тривога почалася до прибуття в екзаменаційний центр

Учаснику варто дочекатися завершення тривоги в безпечному місці. Після завершення – прибути до екзаменаційного центру і взяти участь у тестуванні.

У випадку, якщо фахівці центру ухвалять рішення про скасування проведення тестування в цей день, учаснику запропонують скласти тест під час додаткової сесії НМТ.

Неявка учасника через оголошення тривалої повітряної тривоги є поважною причиною для участі в додатковій сесії. Ніяких додаткових підтверджень пропуску тестування надавати не потрібно, втім, варто буде подати заяву про участь у додатковій сесії в персональному кабінеті учасника тестування.

  • Повітряна тривога почалася під час перебування в екзаменаційному центрі

Тестування призупинять у спеціальному сервісі тестової програми.

Час проходження тесту, звісно, теж зупиниться, аби в учасника була можливість завершити виконання завдань, продовживши з тієї хвилини й того завдання, на якому тест призупинили. Після відбою та повернення до аудиторій, учасник продовжуватиме працювати з тим варіантом завдань, над яким почав до оголошення тривоги.

Однак ця можливість буде доступна за недовготривалої тривоги (до півтори години).

  • А якщо тривога буде довготривала?

Якщо ви складаєте НМТ у першу зміну, а повітряна тривога триває довше ніж 1 година 30 хвилин, тоді тестування не продовжуватимуть, а учасники зможуть узяти участь у НМТ під час додаткової сесії.

Важливо! Ця умова стосується лише тих пунктів, які працюють у дві зміни.

Якщо ви складаєте НМТ у другу зміну або проходите його в пункті, де тестування відбувається лише в одну зміну, то роботу із завданнями можна буде продовжити, якщо тривога триватиме не довше 2 годин 20 хвилин.

Якщо триватиме довше, учасникам запропонують участь у додатковій сесії.

  • Правила перебування в укритті

Після сигналу повітряної тривоги, учасники разом із персоналом пункту переходять в укриття. Користування засобами мобільного звʼязку чи іншими гаджетами там заборонено!

Втім, забрати особисті речі буде можна. Їх учасники перед початком тестування залишатимуть у спеціально відведеному місці. Рекомендуємо заздалегідь компактно їх скласти.

Спілкуватися між собою в укритті учасникам дозволено, але на ті теми, які не стосуються змісту завдань. За порядком слідкуватимуть інструктори та персонал.

Читайте також: “УЦОЯО закликає не пропускати НМТ без поважної причини”.

Фото: fastivnews.city


Обговорення