Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

3 Жовтня 2023

Радіодиктант національної єдності цьогоріч проведуть 27 жовтня

Радіодиктант національної єдності 2023 відбудеться 27 жовтня. Саме в цей день, згідно з указом президента, відтепер відзначатимуть День української писемності та мови.

Про це повідомили на порталі “Суспільне”.

Вперше Радіодиктант національної єдності провели в 2000 році. Традиційною датою стало 9 листопада – День української писемності та мови. Однак цьогоріч свято, згідно з указом президента, перенесли на 27 жовтня, а тому відбулися зміни й в часі проведення заходу.

За 23 роки свого існування Радіодиктант встиг стати наймасовішим флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу. Зокрема, минулоріч його писали понад пів мільйона осіб різного віку й професій на шести континентах планети (разом з ученими на станції “Академік Вернадський” в Антарктиді). А на перевірку тексту на “Українське Радіо” надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових.

“Для нас особливо важливо зараз об’єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, і тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях”, – зазначив Дмитро Хоркін – член правління “Суспільного Мовлення”.

Зазначається, що за годину прямого ефіру відбудуться включення з різних точок України, де люди в безпечних місцях писатимуть радіодиктант разом з усім світом, зокрема й на фронті (якщо воїни матимуть таку можливість).

Хто цього року стане автором тексту для радіодиктанту й хто читатиме його в прямому ефірі, організатори повідомлять пізніше.

Транслювати Радіодиктант цьогоріч будуть:

Читайте також: Як тренувати свій мозок в умовах стресу та чи допоможе в цьому зубріння віршів: новий епізод подкасту “Дофамін для освіти”

Титульне фото: “Суспільне”


Обговорення