У понеділок, 15 січня 2024 року, стартує реєстрація для участі в сертифікації педагогічних працівників.
Про це нагадує Український центр оцінювання якості освіти.
Реєстрація розпочнеться 15 січня о 00:01 та триватиме до 30 січня 2024 року включно. Вона відбудеться у два етапи:
- основний (15–25 січня) – у межах граничної кількості учасників для кожного регіону;
- додатковий (26–30 січня) – у межах загальної граничної кількості учасників.
Якщо до закінчення періоду реєстрації буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно з квотою учасників сертифікації, установленою МОН, – реєстрацію буде припинено достроково. “Зважаючи на це, охочим узяти участь у сертифікації 2024 року радимо не зволікати з реєстрацією”, – додали в Центрі.
Для успішної реєстрації потрібно виконати такі кроки:
- Створити реєстраційну картку-заяву за допомогою спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО в рубриці “Сертифікація педагогічних працівників”. У Центрі наголосили: реєстрація не завершується створенням реєстраційної картки-заяви. Крім того, потенційним учасникам / учасницям сертифікації радять не створювати реєстраційної картки, якщо вони: 1) не планують брати участь у сертифікації; 2) не збираються завершувати процедуру реєстрації надсиланням документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
- Завантажити й зберегти Контрольно-інформаційний лист. Інформація в ньому зорієнтує щодо подальших кроків реєстрації, у Центрі рекомендують уважно слідувати зазначеним рекомендаціям.
- Перевірити дані, зазначені в реєстраційній картці-заяві, які надали під час роботи із сервісом.
- Заповнити заяву в реєстраційній картці-заяві.
- Зробити копії паспортного документа й реєстраційного номера облікової картки платника податків / ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків (за наявності) і завірити їх власноруч.
- Сформувати комплект реєстраційних документів та надіслати його на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти, зазначену в Контрольно-інформаційному листі.
- Отримати від регіонального центру оцінювання якості освіти рекомендований лист з реєстраційним повідомленням учасника/ці, де буде зазначено логін і PIN-код для доступу до Кабінету учасника сертифікації.
“Принагідно повідомляємо, що отримати дані для входу до Кабінету учасника сертифікації можна й раніше, ніж лист-відповідь від регіонального центру надійде до вас засобами поштового зв’язку”, – ідеться в повідомленні. Рекомендують скористатися сервісом “Перевірка стану реєстрації” на вебсайті УЦОЯО. Сервіс буде активовано одночасно зі стартом реєстрації. За допомогою цього сервісу потенційний учасник / учасниця зможе дізнатися, чи зареєстровано його / її для участі в сертифікації, а успішно зареєстровані учасники / учасниці матимуть змогу за номером реєстраційної картки-заяви, зазначеним у Контрольно-інформаційному листі, отримати логін і PIN-код для доступу до Кабінету учасника сертифікації.
Докладніше про порядок реєстрації – за посиланням.
Також в УЦОЯО нагадали, що МОН наказом №1464 від 1 грудня 2023 року визначило такі категорії і таку граничну кількість педагогічних працівників, для яких буде проведено сертифікацію у 2024 році:
- 1500 учителів початкових класів;
- 1000 вчителів математики, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому (адаптаційному) циклі базової середньої освіти;
- 1000 вчителів української мови й літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому (адаптаційному) циклі базової середньої освіти;
- 500 учителів навчальних предметів (інтегрованих курсів) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі “Суспільствознавство” (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів “Досліджуємо історію і суспільство”, “Історія: Україна i світ”, “Украйна і світ: вступ до історії та громадянської освіти”).
Як наголошують в УЦОЯ, перед початком реєстрації потенційному учаснику / учасниці варто переконатися в тому, що він / вона входить до числа осіб, які мають право брати участь у сертифікації 2024 року.
Ідеться про осіб, які відповідають таким вимогам:
- мають стаж стаж педагогічної роботи не менш ніж два роки,
- за основним місцем роботи працюють на посаді вчителя початкових класів, чи вчителя математики, чи вчителя або української мови і літератури, або української мови, або української літератури,чи вчителя історії та/або громадянських дисциплін,
- цей факт має бути підтверджено відповідною довідкою із закладу освіти, де особа працює.
Водночас учителі, які працюють у закладах освіти за відповідним профілем за сумісництвом чи суміщенням, а також керівники та їхні заступники, які мають педагогічне навантаження з відповідних предметів, не зможуть узяти участі в сертифікації.
Читайте також: “Сертифікація вчителів історії та громадянських дисциплін: МОН затвердило програму тестування”.
Титульне зображення й інфографіка в тексті: Український центр оцінювання якості освіти
Обговорення