4 378
0
Дослідження результатів ЗНО за 2016 рік з математики та української мови показало, що є розрив у якості освіти між сільськими та міськими школами, проте ще більший розрив між гімназіями та ліцеями і звичайними навчальними закладами.
Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру CEDOS.
“Аналіз підтвердив наявність проблем із математичними знаннями у випускників українських шкіл. Крім того, аналіз показав більш наочно відомі дослідникам розриви між міськими і сільськими випускниками та між випускниками зі звичайних і “елітних” шкіл. Не тільки середній бал є вищим, але і внутрішньошкільна нерівність виявилась нижчою в “елітних” школах. Попри ці розриви, нерівність усередині шкіл усе ще вища за нерівність між школами“, – йдеться у дослідженні.
Зазначається, що загалом 15% випускників не склали тест з математики, хоча для цього потрібно було набрати всього 9 із 62 тестових балів. При цьому результати тестів з інших предметів не набагато кращі. Випускники гімназій та ліцеїв впоралися із завданнями набагато краще, ніж випускники звичайних шкіл. До того ж, міські школярі показують значно кращі результати, ніж сільські.
“За 200-бальною шкалою, середній бал міських випускників з української мови та літератури становить 149.3, сільських – 136.7; з математики 141.2 у міських і 129.4 у сільських. За тестовими балами (тобто враховуючи тих, хто не склав тест, набравши замало балів), різниця між містом і селом становить майже 13 балів з української мови та 6 балів з математики“, – пояснюють у дослідженні.
При цьому нерівність всередині школи значно більша в звичайних школах – у гімназіях та ліцеях випускники показують результати без великих розривів. “Елітні” школи мають середній бал з математики 152 (29 тестових) проти 136 (20 тестових) у звичайних навчальних закладах, з української мови 162 (68.5 тестових) порівняно з 144 (51 тестовий) відповідно.
Фото: автор – Redd Angelo, Unsplash
Обговорення