Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

29 Березня 2023

Російські спецслужби залучають українських підлітків до “псевдомінувань” – СБУ

Служба безпеки України викрила нові факти, які підтверджують, що рф залучає неповнолітніх до підривної діяльності проти України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зокрема, СБУ заблокувала злочинні дії підліткової групи, яка причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування в столиці й регіонах України.

Найбільше підлітки “мінували” будівлі органів державної влади, а також об’єкти соціальної інфраструктури. Так, у жовтні 2022 року вони одночасно повідомили про фейкові мінування 14 місцевих судів.

За даними слідства, злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби. Для цього створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали неповнолітніх мешканців різних регіонів України.

Саме за вказівками агресора підлітки розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про “мінування” – у такий спосіб ворог намагався розхитувати внутрішню обстановку в Україні. “Розсилку” здійснювали від імені сторонніх осіб з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування локації відправників.

У результаті розслідування співробітники СБУ викрили організатора групи. Ним виявився неповнолітній мешканець Чернігівської області. Правопорушник мав контакти з представником російської спецслужби, який зв’язувався з ним через месенджер і ставив йому завдання.

Під час обшуку за адресою проживання псевдомінера виявили мобільний телефон і комп’ютер із доказами протиправної діяльності й комунікації з агресором.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України (“завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів критичної інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров’я, освіти, … якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинено повторно”), тривають слідчі дії.

Санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі. Якщо про фейкове мінування повідомили неповнолітні, перед законом відповідатимуть їхні батьки.

Читайте також: “СБУ повідомила про підозру ще 14 педагогам-колаборантам”.

Фото: Служба безпеки України


Обговорення