Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

9 Липня 2024

росія зруйнувала “Школу Супергероїв” для тяжкохворих дітей в “Охматдиті”: як допомогти у відновленні лікарні

8 липня, під час влучання російської ракети, у київській лікарні “Охматдит” перебували 627 дітей, вісім з яких зазнали поранень. Крім того, у медичному центрі були класи й бібліотека “Школи Супергероїв”, які зараз зруйновані.

Про це повідомили міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та заступниця міністра освіти і науки України Євгенія Смірнова.

За словами Віктора Ляшка, 94-х пацієнтів і пацієнток медичного закладу вже транспортували в інші лікарні. Ще 68 дітей залишилися на лікування у вцілілих будівлях “Охматдиту”. А 465-х дітей, які потребували планового лікування й обстеження, тимчасово виписали додому.

Крім того, під час ракетного обстрілу зазнала пошкоджень ДУ “Школа супергероїв”, яка була розташована в “Охматдиті”:

  • один клас зруйнований повністю;
  • бібліотека та клас для дошкільнят зазнали пошкоджень.

Як розповіли в МОН, “Школа Супергероїв” – це місце, де тяжкохворі діти (які проходять лікування діалізом, мають онкологічні захворювання тощо) можуть продовжувати навчання під час лікування. Мережа школи вже налічує понад 17 центрів по всій Україні, однак саме в “Охматдиті” відкрили найперший осередок.

“Сьогодні зруйновано шкільний клас, де діти навчалися, залишали свої “долоньки”, зірки–побажання. Зруйновано сучасні інтерактивні комплекси, пошкоджений двадцятитисячний фонд підручників, меблі, планшети. Ми повністю були готові до навчального 2024-2025 року”, – розповіла Наталія Жилінська, в.о директора ДУ “Школа Супергероїв”.

Допомогти у відновленні “Школи Супергероїв” можна, зробивши донат на спеціальну банку ГО “Соломʼянські котики” за посиланням.

Крім того, підтримати найбільшу дитячу спеціалізовану лікарню України “Охматдит” можна за лінком.

Раніше ми розповідали, що Польща готова допомогти з лікуванням дітей, які постраждали внаслідок російського ракетного удару по “Охматдиту”.

Крім того, представники Німеччини й Австрії повідомили, що їхні країни також готові прийняти на лікування українських дітей.

Нагадаємо, що в понеділок, 8 липня, росія завдала масованих ударів по Києву, Дніпру, Кривому Рогу, Краматорську й Слов’янську. Наразі відомо про 43-х загиблих, серед яких чотири дитини, і понад 170 постраждалих. У Києві одна з ракет влучила в будівлю дитячої лікарні “Охматдит”. Там зруйновані два поверхи корпусу лікарні площею приблизно 400 кв. м. Пошкоджені кілька інших корпусів. Крім того, унаслідок удару загинули двоє дорослих, а вісім дітей дістали поранення.

Титульне фото: “Епіцентр”


Обговорення