Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

1 Лютого 2021

Розпочалась реєстрація на ЗНО-2021 – як податись

З 1 лютого до 5 березня включно триватиме реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання.

Про це повідомили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Абітурієнти зможуть пройти тестування щонайбільше з 5-ти навчальних предметів. Загалом ЗНО буде проведено з тринадцяти навчальних предметів.

Завдання сертифікаційних робіт із шістьох навчальних предметів перекладуть кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Як зареєструватись

Скориставшись сервісом “Зареєструватися“, потрібно:

 • створити реєстраційну картку;
 • підготувати дві фотокартки розміром 3 × 4, що відповідають досягнутому віку;
 • зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Особливу увагу під час створення реєстраційної картки варто звернути на вибір предметів ДПА та ЗНО. Учасникам треба обрати чотири предмети для проходження ДПА і позначити, чи бажають вони отримати результат за шкалою 100-200 із цих навчальних предметів. У разі потреби випускники можуть вибрати ще п’ятий предмет для проходження ЗНО;
 • Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому навчається учень / студент.

Щодо випускників минулих років, то вони зможуть зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.

Потенційні учасники тестування, які вже передали свої реєстраційні документи до регіонального центру, зможуть самостійно перевірити стан опрацювання документів. Для цього потрібно ввести номер реєстраційної картки в поле спеціального сервісу “Стан опрацювання документів“.

Основна сесія відбудеться:

 • 21 травня – хімія;
 • 24 травня – іспанська, німецька, французька мови;
 • 25 травня – англійська мова;
 • 28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту);
 • 1 червня – українська мова, українська мова і література;
 • 4 червня – історія України;
 • 7 червня – фізика;
 • 10 червня – біологія;
 • 15 червня – географія.

Докладну інформацію про процедуру реєстрації дивіться тут.

Додаткова сесія ЗНО триватиме з 26 червня до 16 липня включно. Щодо умов участі в додатковій сесії ЗНО дивіться тут.

Спеціальні умови для учасників з особливими освітніми потребами

Український та регіональні центри оцінювання якості освіти створять понад 20 різних додаткових (спеціальних) умов.

Так, наприклад, для учасників із порушенням опорно-рухового апарату добирають пункти тестування з пандусом або ж такі, де можна проїхати на кріслі колісному, є відповідна туалетна кімната.

Учасникам із порушенням слуху дозволено мати слуховий апарат, а для тих, хто зовсім не чують і знають мову жестів, в аудиторії працюватиме сурдоперекладач.

Для учасників із порушенням зору є кілька варіантів: додаткове освітлення, використання лупи як механічного апарата, тестовий зошит, надрукований 16-м кеглем шрифта або ж рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Однак такими зошитами можуть бути забезпечені тільки учасники додаткової сесії. Цьогоріч шрифтом Брайля буде надруковано зошити з тестовими завданнями з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Аби для учасника / учасниці створили якусь із зазначених умов, він / вона має надати відповідний медичний висновок.

Нагадаємо, педагоги й батьки можуть стати громадськими спостерігачами ЗНО.

Ілюстрація: УЦОЯО


Обговорення

Розділ створено за підтримки Програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”. Позиція Міжнародного фонду “Відродження” може не збігатися з думкою автора.