Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

24 Лютого 2022

СБУ надало інструкцію, що робити під час обстрілів та чого робити не можна

Служба безпеки Україна створила інфографіку, що робити й чого не можна під час різних видів обстрілів та як діяти, коли чуєте тривожну сирену.

Інформація опублікована на офіційних сторінці служби у фейсбуці та телеграм-каналі.

Що робити під час обстрілу системами залпового вогню

Немає опису світлини.

Снаряд (ракету) можна помітити та зреагувати, залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, а вдень – димні сліди ракет.

Організуйте постійне спостереження, тримайте у полі зору будівлі та споруди, які розташовані поруч та які можливо використовувати як укриття. Після сигналу спостерігача є декілька секунд, щоб сховатись.

Ховатись варто у підвалах або в іншому заглибленому приміщенні. Вибирайте місце у кутку між несучими стінами, недалеко від вікон та дверей, щоб миттєво покинути приміщення у випадку попадання снаряду.

Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби і коригування вогню, або зміна позицій.

Текст із Zaxid.net

Що робити під час артобстрілів

Немає опису світлини.

Під час артилерійського, мінометного обстрілу або авіаційного нальоту не залишайтесь у під’їздах, під арками та на сходових клітках. Також небезпечно ховатись у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, заправок і під стінами будинків легких конструкцій. Це неміцні об’єкти, тому ви можете опинитись під запалами чи травмуватись.

Якщо вогонь артилерії, мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застали вас на дорозі – негайно лягайте на землю, туди, де є виступ або хоча б у невелике заглиблення. Захист можуть надавати бетонні конструкції (крім тих, які можуть обвалитись чи загорітись), траншеї, неглибокі підземні колодязі, канави, широкі труби водостоку.

Закривайте долонями вуха та відкрийте рот – це врятує від контузії, убереже від баротравми.

Не розбирайте завали самостійно, чекайте фахівців та представників аварійно-рятувальної служби.

Текст із Zaxid.net

Що робити під час стрілецького обстрілу

Немає опису світлини.

Під час стрілянини найкраще сховатись у захищеному приміщенні (наприклад, у ванній кімнаті чи у самій ванні). Якщо це неможливо, треба лягти на підлогу та прикритись предметами, що зможуть захистити вас від уламків та куль.

Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритому повітрі, краще лягти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна, сходи. Не намагайтесь сховатись за авто чи кіосками, бо вони часто стають мішенями.

Де б ви не були, згрупуйтесь, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Почекайте поки стрілянина не закінчиться, а пострілів не буде хоча б п’ять хвилин.

Якщо ваше житло розташоване у зоні регулярних бойових зіткнень, треба зміцнити вікна (наприклад, скотчем) – це допоможе уникнути уламків розбитого скла. За можливості, вікна бажано закрити, наприклад мішками з піском чи масивними меблями.

Текст із Zaxid.net

Що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій

Немає опису світлини.

Чого в жодному разі не варто робити

На зображенні може бути: текст

Що робити, коли лунає тривожна сирена

На зображенні може бути: текст

  • Щоби зберігати спокій, можете переглянути нашу ресурсну зустріч під час воєнного стану зі Світланою Ройз. На ній психологиня дала прості практики, які допоможуть зберігати ресурс.
  • НБУ відкрив рахунок для благодійних внесків на армію – ось тут реквізити.
  • Дивіться мапу укриттів у різних областях.
  • МОЗ опублікувало список центрів крові. Кров необхідна на випадок великої кількості поранених військових і цивільних осіб.
  • Центр протидії корупції опублікував список телеграм-каналів, повʼязаних із Росією. Вони активно поширюють неправдиву інформацію.

Усі інфографіки: СБУ


Обговорення