Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

24 Квітня 2023

“Щеплення важливе для захисту тих, кого ви любите”: розпочався Всесвітній тиждень імунізації

24 квітня розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Щороку його проводять в останній тиждень квітня, аби нагадати про важливість щеплень для захисту людей – особливо маленьких дітей – від інфекційних хвороб.

Про це нагадує Міністерство охорони здоров’я України.

“Для нашої країни це питання є вкрай важливим, адже рівень охоплення щепленнями в Україні недостатній. Водночас триває війна, яка через часте перебування людей в укриттях з іншими людьми, обмежений доступ до води тощо наближає інфекційні хвороби до кожного”, – пояснили в МОЗ.

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив: “За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, через пандемію COVID-19 рівень вакцинації знизився в усьому світі. Проте в Україні до викликів пандемії додалися і виклики війни, які спричиняють неабияке навантаження на медичну систему. Тож ми маємо не лише дбати про себе для себе, а й таким чином допомагати медикам. Військові боронять нас від явного ворога, а ми маємо захистити себе і своїх дітей від невидимих загроз – хвороб”. 

Залишки вакцин, отриманих у 2022 році, і гарантовані надходження вакцин у 2023 році дозволять не переривати рутинну вакцинацію й забезпечать необхідне покриття потреб українців в обов’язкових щепленнях.

Україна гарантує своїм громадянам щеплення проти 10 інфекційних хвороб:

  • гепатиту В,
  • туберкульозу,
  • поліомієліту,
  • дифтерії,
  • кашлюка,
  • правця,
  • гемофільної інфекції (Hib),
  • кору,
  • краснухи,
  • епідемічного паротиту (“свинки”).

Ці щеплення внесені до Національного календаря, отримати їх можна безоплатно в сімейного лікаря або педіатра.

Діти у віці від 5 років і дорослі можуть безоплатно вакцинуватися проти COVID-19.

Усі вакцини, які використовуються в Україні, є безпечними та ефективними.

Кожна доза вакцини в календарі щеплень призначена для створення або підтримки захисту від хвороб. Якщо дитина пропускає щеплення або отримує його пізніше – збільшується ризик інфікування й серйозного перебігу захворювання. Однак у випадку, якщо котрусь вакцинацію пропущено, не треба починати всю серію спочатку. Украй важливо надолужити пропущені дози якомога швидше – для складання графіку варто звернутися до лікаря.

Рекомендовано робити кілька щеплень одночасно: це світова практика, що дозволяє захиститися від кількох захворювань одразу. Застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість візитів до лікаря, уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.

“Пам’ятайте, кожне щеплення важливе для вашого захисту і захисту тих, кого ви любите”, – додали в МОЗ.

Читайте також: “МОЗ закликає батьків робити дітям профілактичні щеплення за графіком”.

Фото: Gatty images


Обговорення