3 060
0
Якщо повторити цей навчальний рік, тобто залишити всіх учнів у тих самих класах, це не вірішить проблему втрати знань учнями.
Таку думку висловив директор директорату освіти й навичок Організації економічного співробітництва та розвитку і засновник дослідження PISA Андреас Шлейхер за результатами дослідження.
Дані третього спеціального освітнього дослідження ОЕСР під час пандемії підкреслюють масштаб закриття шкіл під час кризи.
Шляйхер пише, що втрати в навчанні через закриття можуть залишити відбиток на економічному добробуті людей і націй.
Чому повторення шкільного року не може бути відповіддю:
Водночас, дослідження ОЕСР показує, що 86% країн повідомили про коригувальні заходи зі скорочення прогалин в навчанні на початковому рівні, 75% зробили це в молодшій середній школі та 73% – у старшій середній школі.
“Оскільки закриття шкіл та гібридне навчання суттєво зменшують кількість навчальних годин, у деяких країнах виділили час для корекційних занять у межах поточних розкладів. Трохи менше половини країн, які вживають заходи для усунення прогалин у навчанні, забезпечували додатковий час навчання поза звичайними навчальними годинами.
Наприклад, французьку ініціатива “Favoirs Faits”, яка підтримує учнів у виконанні домашніх завдань у спеціально виділений для цього час у школі, посилили у вересні 2020 року.
Ще 9 країн запланували додатковий час під час шкільних канікул для занять, а деякі школи в Німеччині, Японії та Нідерландах організовували такі заходи у вихідні. Водночас, у Словенії та Швейцарії такі заходи організовували в межах шкільного часу”, – пише Андреас Шляйхер.
Звісно, пандемія COVID може потребувати подальшого закриття шкіл. За словами Шляйхера, там, де можливості школи обмежені через соціальне дистанціювання, важливо приділяти увагу маленьким дітям і учням із сімей у складних життєвих обставинах для особистого навчання.
Коли ж ідеться про навчання в школі, пріоритет треба надавати вивченню нового змісту, ніж переказу матеріалу, а також огляду матеріалу, вивченого на дистанційці, мотивації, розробленні ефективних стратегій навчання і соціальному навчанню.
Читайте також “Освіта може стати більш суспільною справою, а не просто послугою. Засновник PISA про школи після пандемії“
А також колонку 11-ї міністерки освіти і науки Ганни Новосад про те, що мала би зробити Україна для компенсації навчальних втрат
Фото: автор – Victoria_Borodinova, Pixabay
Обговорення