Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

26 Вересня 2023

Що відомо про пілот ДПА в 4 класах: мета, предмети, кількість учасників

Наступного року в Україні планують провести пілот державної підсумкової атестації в 4 класах. Приблизно 2 000 учасників пілоту пройдуть атестацію за двома галузями – мовно-літературною (українська мова й читання) та математичною. У майбутньому ДПА планують повернути в 4, 9 та 11 класах і зробити його обовʼязковим для всіх.

Про це повідомила Тетяна Вакуленко, директорка УЦОЯО, під час пресбрифінгу “Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати“.

Тетяна зазначила, що впродовж багатьох років ДПА проводилося за інструментами, які розробляли самі заклади освіти. Під час анонсованого пілотування ДПА в 4 класах закладам освіти запропонують розроблені УЦОЯО матеріали, завдання і рекомендації щодо проведення атестації. Отриманий фідбек від вчителів та учнів дасть змогу зробити посутній крок до запровадження ДПА в початковій школі.

Скріншот з пресбрифінгу

Про жоден формат запровадження ЗНО в початковій школі не йде мова. Немає мови і про те, що будуть інструктори в закладах освіти, нагляд абощо. Ми говоримо про те, щоб дати закладам освіти однакові інструменти й однаковий спосіб аналізувати інформацію за отриманими результатами, щоб стандартизувати зміст і процедури проведення ДПА”, – наголосила Тетяна Вакуленко.

У такий спосіб, після імплементації ДПА на національному рівні, державні органи влади й управлінці на місцях отримуватимуть інформацію про стан початкової освіти, а також про те, які кроки треба робити для її вдосконалення.

Читайте також: “Які теми за 6 і 8 клас потребують доопрацювання та в яких регіонах: інсайди з моніторингу ДСЯО”

Титульне фото: ivyeducation.co.uk


Обговорення