542
0
У пораднику для освітян та всіх, хто працює з дітьми, містяться матеріали, доповіді, напрацювання дитячої й сімейної психологині Світлани Ройз щодо травмачутливості в школі. “У посібнику пропонуються логічні та зрозумілі “рамки безпеки”. Є те, що очевидно, є те, нове, що вчителі можуть взяти до уваги”, – розповідає пані Світлана на своїй сторінці у Facebook.
Про вихід порадника також повідомляє МОН.
Завантажити порадник можна за посиланням.
“Травмачутливість у школі – особлива тема. Бо діти більшу частину дня проводять у школі. І їм має бути там безпечно. […] Наша задача – не прибирати складні задачі, але слідкувати, щоб вони були дитині під силу. Не прибирати складні теми, але вести в них так, щоб вони не були травмуючими”, – додає психологиня.
З порадника користувачі можуть дізнатися:
“Головне правило посібника — співчувати й ставитися з розумінням, а не жаліти. Діти переживають складний досвід, але точно впораються. Ми акцентуємо на їхній силі й спроможності бути стійкими”, – додають у міністерстві освіти і науки України.
Окрім того, які правила допоможуть у спілкуванні з дітьми, збірник також містить поради, чого робити не варто. Як от, під час підготовки до свят не використовувати елементи, які нагадують вибухи, зокрема петарди з блискітками. Або ж не давати практик із заплющеними очима, бо в такий спосіб діти можуть втратити відчуття контролю. Або те, що не варто торкатися дітей без дозволу.
Перегляньте порадник тут.
Читайте також: “Безпека учнів у школах на першому місці: Верховна Рада підтримала в першому читанні новий законопроєкт”.
Титульне фото: НУШ
Обговорення