2 450
0
Сьогодні, 6 січня 2025 року, завершується основний етап подання заявок на реєстрацію у процедурі сертифікації педагогічних працівників.
Для тих, хто не встиг зареєструватися через вичерпаний ліміт заявок на свій регіон, є можливість стати учасником сертифікації цього року, подавши заявку на додатковому етапі реєстрації, який триватиме 7-9 січня.
За даними Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), станом на 4 січня 2025 року на сертифікацію вже зареєструвалися 1276 учителів початкових класів, 381 – української мови та літератури, 380 – математики, 307 – історії та громадянських дисциплін і 489 – англійської мови. Відзначимо, що у низці регіонів України досягнута гранична кількість поданих заявок.
У деяких регіонах активність реєстрацій невисока, і саме тут вчителі мають більше можливостей долучитися до цього процесу ще на основному етапі.
Ці дані показують, що найактивніші наразі педагоги Вінницької, Полтавської, Запорізької, Львівської областей. Якщо дивитися на предметні галузі, то найбільш активні вчителі англійської мови та вчителі початкових класів.
В коментарі для сайту НУШ директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко повідомила, що вчителі, які не встигли зареєструватися на сертифікацію у своєму регіоні, все ще мають можливість подати заявку на вільні місця на додатковому етапі реєстрації.
“Слід мати на увазі, що правила реєстрації та квоти на основному та додатковому етапах реєстрації відрізняються, – пояснила пані Вакуленко. – Якщо до 6 січня можна було реєструватися лише в межах квоти своєї області, то з 00:00 7 січня всі регіональні квоти обнуляються і заявки можна подавати незалежно від регіону – до того моменту, коли буде вичерпана сумарна національна квота за певним предметом.”
Довідка. Сертифікація вчителів визначена статтею 55 Закону України “Про освіту” як “зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи”.
Стаття 49 Закону України “Про повну загальну середню освіту” визначає, що “сертифікація здійснюється з метою виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.”
Педагогічний працівник, який успішно пройшов сертифікацію, отримує сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років, що дає йому право на автоматичне зарахування сертифікації як атестації та на отримання щомісячної надбавки до заробітної плати у розмірі 20% посадового окладу.
“Нова українська школа” постійно тримає в полі зору сертифікацію як важливий процес в українській освіті і розповідає про результати сертифікації вчителів, зокрема, у 2022 та 2024 роках.
Про те, як проходитиме сертифікація цього року та які документи слід підготувати та подати в заявці на реєстрацію, читайте в нашій публікації.
Обговорення