1 916
0
У найкращій моделі організації профільної освіти, в академічних ліцеях (10-12 класи) мали б навчатися щонайменше 600 учнів і учениць. Тобто в кожному класі на паралелі – мінімум 200 школярів і школярок.
Про це під час круглого столу, присвяченого реформі профільної середньої освіти, розповів заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків, передали в МОН.
За словами Андрія Сташківа, більша кількість учнів в закладах освіти сприятиме створенню ширших можливостей для вибору підлітками профілів і додаткових дисциплін, які б вони хотіли вивчати.
“Для створення груп із хорошою наповненістю на паралелі має бути мінімум 60 учнів. Усе, що нижче, наприклад, 30, – мала кількість.. Це не ефективно…”, – розповів він.
Проте, за словами Сташківа, зараз в Україні існує ризик створення ліцеїв, у яких неможливо забезпечити вибір курсів для вивчення. Адже, зважаючи на демографічну ситуацію й прогнози дослідників, із 2031 року кількість учнів і учениць в закладах освіти буде постійно зменшуватися.
Тому під час впровадження реформи, як зазначив заступник міністра освіти і науки, необхідно створити оптимальну мережу й забезпечити розв’язання основних проблем, які є зараз в системі навчання старших класів:
Крім того, Андрій Сташків розповів, що 11-річний термін навчання, який існував в Україні до впровадження “Нової української школи”, показав меншу ефективність у порівнянні з європейським і світовим досвідом.
Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE, також додала, що реформа профільної середньої освіти може сприяти поверненню українців, які зараз перебувають за кордоном, на Батьківщину. Адже доступ до якісної освіти є однією з важливих передумов.
“На відміну від інших країн Європи, сьогодні ми не маємо десятків років для впровадження реформ в освіті. [… ] Якісна освіта має стати доступною для всіх дітей в нашій країні – як із сільських та селищних, так і з міських громад. А це означає, що реформу не можна відкласти на “після”, – резюмувала фахівчиня.
Раніше ми розповідали, як відбудеться підготовка до пілота старшої профільної школи.
Титульне фото: aisu.school
Обговорення