6 170
0
Панічна атака – це раптове відчуття сильного страху без реальної небезпеки чи видимої причини. Напади відбуваються, коли людину щось сильно непокоїть, після пережитого складного чи стресового досвіду. Також це можуть бути наслідки перенесених хвороб, тому варто проконсультуватися не лише з психологом/психотерапевтом, а й з лікарем, щоб виключити всі ризики.
Про те, як відрізнити панічну атаку і як допомогти дитині, яка її переживає, написало Міністерство охорони здоров’я України. Публікуємо цей матеріал у майже незмінному вигляді.
Панічна атака може тривати до 30 хвилин. Сама собою вона не загрожує життю, але без професійної допомоги напади можуть посилитися.
Якщо епізоди панічних атак повторюються, у МОЗ радять обов’язково звернутися до фахівців.
Вияви панічної атаки:
Якщо дитина переживає панічну атаку, важливо сказати їй, що цей стан дуже неприємний, але він не несе загрози життю, тож із ним можна впоратися разом.
Техніки подолання нападу панічної атаки впливають на її цикл: думки – поведінка – тілесні відчуття – емоції. Щоб розірвати коло чи цикл панічної атаки, можна впливати на кожен із цих елементів. Під час панічної атаки дитина може відчувати, що втрачає контроль, тож треба допомогти їй “заземлитися”, використовуючи певні вправи.
Дихальні вправи
Дихання животом заспокоює і допомагає кисню швидше наситити кров. Техніка складається з трьох кроків:
Інші вправи й техніки, які можна запропонувати дитині:
“Можна обрати кілька дій із запропонованих варіантів. При цьому важливо розуміти, що це – екстрена допомога. Важливо шукати можливість впливати на причину появи панічної атаки”, – додали в МОЗ.
Читайте також: “Практики уважності для дітей і дорослих: як допомогти собі зосередитися й “заземлитися””.
Фото: canstockphoto.com
Обговорення