Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

17 Липня 2023

У МОЗ оголосили про початок загальнонаціональної кампанії з вакцинації дітей проти кору

17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей проти кору. Вона передбачена для тих маленьких українців і українок, які з різних причин пропустили планове щеплення за Національним календарем.

Про це на брифінгу в медіацентрі “Україна – Укрінформ” повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Через повномасштабну війну щонайменше 260 тисяч дітей віком від 2 до 17 років вчасно не пройшли вакцинацію, а тому наразі в Україні є серйозний ризик виникнення спалаху кору.

Як пояснив на брифінгу імунолог, голова НТГЕІ Федір Лапій, проведення вакцинації не просто так відбувається саме влітку, адже з поверненням дітей у школи та дитсадки, зростають ризики передачі інфекційних, вірусних захворювань.

“Тому для уряду зараз важливо, щоб протягом літнього періоду, до 1 вересня 2023 року, поки діти не пішли до школи, вони отримали вакцину”, – зазначив Ігор Кузін.

За інформацією МОЗ, на регіональних рівнях оновили холодильне обладнання для зберігання понад 300 тисяч доз вакцин, а медпрацівники, які будуть проводити щеплення, пройшли відповідне навчання.

Громадяни зможуть пройти безплатну вакцинацію в медзакладах і центрах вакцинації, які були задіяні під час коронавірусу. А мобільні бригади проводитимуть її в закладах освіти і серед внутрішньо переміщених осіб.

Українцям варто серйозно поставитися до питання щеплень, адже, за словами головного держсанлікаря, з 10 невакцинованих дітей 8-9 захворіють.

Минулий [підйом захворюваності, ред.] був у 2017-2019 роках. Понад 120 тисяч захворіли і понад 50 померли, і це далеко не вся статистика, яка відображає реальність”, – резюмував Федір Лапій.

Читайте також: “У МОЗ нагадали алгоритм дій під час панічної атаки в дитини”.

Титульне фото: freepik.com


Обговорення