Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

20 Червня 2023

У МОЗ закликають щепити дітей від поліомієліту – в Україну доставили близько 157 тисяч доз вакцини

156 960 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) на підтримку Національної програми імунізації в Україні доставив ЮНІСЕФ. Вакцину розподілять між областями.

Про це Міністерство охорони здоров’я України повідомляє на своєму сайті.

У МОЗ нагадали, що в жовтні 2021 року в Україні зафіксували перший випадок поліомієліту у Рівненській області; у січні 2022 року – випадок гострого в’ялого паралічу діагностували у дитини з Закарпаття. У міністерстві наголосили: навіть один випадок такого небезпечного захворювання класифікується як спалах захворювання в країні.

“Єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту – це вакцинація. В рамках співпраці МОЗ з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) ми системно забезпечуємо пункти щеплення по країні необхідною вакциною. Україна належним чином відреагувала на спалах поліомієліту наприкінці 2021 року і попри виклики воєнного часу забезпечила необхідний контроль за поліомієлітом та додаткові заходи з вакцинації. Але загроза поширення поліомієліту залишається і навіть посилилася через війну, оскільки ще щонайменше 144 тисячі щеплень не вдалось зробити в рамках кампанії форсованої імунізації з вакцинації дітей проти поліомієліту ІПВ. Тому важливо забезпечити послугою з вакцинації всіх дітей, які її потребують”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Поліомієліт – інфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему й може призвести до паралічу або навіть смерті. Захворіти на поліо можуть усі невакциновані – і дорослі, і діти. Ліків проти поліо не існує, але йому можна ефективно запобігти вакцинацією.

Через війну та масове переміщення багато людей пропустили планові щеплення й часто не мають доступу до медичних послуг. Саме тому, як наголосили в МОЗ, украй важливо надолужити усі пропущені вакцинації.

Шість доз вакцини проти поліомієліту – у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років – забезпечують захист на все життя. Проте коли планові щеплення пропускають, цей захист суттєво знижується, тому дуже важливо їх надолужити.

Поліомієліт входить в 10 вакцинокерованих недуг і є в Національному календарі профілактичних щеплень, які є безоплатними.

Читайте також: “МОЗ закликає батьків робити дітям профілактичні щеплення за графіком”.

Фото: Міністерство охорони здоров’я України


Обговорення