1 062
0
У проєкті державного бюджету України на 2025 рік розмір освітньої субвенції, яка необхідна для виплати заробітної плати вчителям, заклали на рівні 2024 року – 103,2 мільярда гривень. А це означає, що підвищення зарплатні для педагогів у наступному році не передбачили.
Про це розповіли в Профспілці працівників освіти і науки.
Фахівці наголосили, що відповідні обсяги субвенції не забезпечують законодавчі гарантії щодо рівня посадових окладів вчителів (стаття 61 Закону України “Про освіту”).
У профспілці також додали, що нині найнижчий посадовий оклад педагога (9 тарифного розряду) становить лише 6 080 гривень, що на 17 920 гривень або в 3,9 разу менший від законодавчо гарантованих 24 000 гривень (в умовах запланованого на 2025 рік розміру мінімальної заробітної плати 8 000 гривень).
“Розмір мінімальної заробітної плати має бути встановлений на рівні, що забезпечить достатній життєвий рівень для людини і її сім’ї (достатнє харчування, одяг, житло), як це гарантовано статтею 48 Конституції України. За міжнародними оцінками рівень мінімальної зарплати повинен становити приблизно 50% від середньої заробітної плати у галузях економіки. Підтримуємо пропозиції Федерації профспілок України щодо встановлення з 1 січня 2025 року мінімальної заробітної плати в розмірі 10 905 гривень”, – додали в Профспілці працівників освіти і науки.
Фахівці профспілки вже подали до Спільного представницького органу об’єднань профспілок і Народних депутатів України – членів Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України – пропозиції до проєкту Державного бюджету на 2025 рік. Зокрема, фахівці пропонують:
Раніше ми розповідали, що на підвищення зарплати вчителям необхідно від 48 до 270 мільярдів гривень.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення