Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

7 Листопада 2024

У шкільну програму інтегрують тему енергоефективності

Міністерство освіти і науки України оголосило про старт нового проєкту “Уроки енергоефективності”. Він покликаний:

  • сформувати в учнівства звички енергоощадження;
  • сформувати в дітей практичні навички раціонального споживання енергоресурсів;
  • сприяти розвитку культури свідомого енергоспоживання серед дітей і дорослих.

Про це повідомили на порталі МОН.

Проєкт стане частиною ширшої ініціативи щодо впровадження теми зеленої енергетики в освіту в межах реалізації проєкту “LEARN”.

“”Уроки енергоефективності” є важливим кроком на фоні енергетичних викликів та агресії росії. У таких умовах важливо формувати в українців різного віку навички раціонального споживання енергії та усвідомлення значення енергоощадження. Ми прагнемо, щоб енергоефективність стала спільною цінністю та відпрацьованою навичкою для протидії викликам, які створює ворог”, – пояснили в МОН.

У міністерстві також розповіли, що реалізація проєкту передбачатиме:

  • розроблення відповідних навчальних модулів і їхню інтеграцію в навчальну програму. Після проходження експертизи та надання грифів, школам запропонують інтегрувати навчальні матеріали в галузеві дисципліни 5–11-х класів. Інтеграція теми не передбачатиме створення додаткового навантаження, а пропонуватиме матеріали для відповідних тем програм, щоб актуалізувати їх. Таку інтеграцію також рекомендують до модельних навчальних програм “Пізнаємо природу”, STEM, “Довкілля”, “Технології”, “Природничі науки”, “Підприємництво та фінансова грамотність”, “Економіка”;
  • розроблення додаткових матеріалів та інструментів. Школам запропонують використовувати інтерактивні дидактичні ігри, ознайомчі відеоролики, презентації, сценарії для позаурочних заходів, зокрема в онлайн-форматі, тощо. Для вчительства також розроблять методичні рекомендації. Матеріали мають передати закладам освіти перед початком 2 семестру.
  • проведення вебінарів і навчальних сесій для представників місцевих управлінь освітою, закладів освіти, обласних ІППО та вчительства. Заклади освіти матимуть змогу отримати зворотний зв’язок від команди розробників для ефективної інтеграції модулів у навчальні програми.
  • створення цифрової інтерактивної платформи на базі розроблених навчальних матеріалів, яка міститиме курси з енергоефективності для 4–11-х класів, а також допоміжні матеріали й інструменти для вчительства.

Для впровадження теми енергоефективності в шкільну програму та спільної реалізації ініціативи МОН уже провело першу підготовчу зустріч із департаментами освіти ОВА.

Читайте також: “Безпека, безбар’єрність і сучасний дизайн: МОН оприлюднило 5 проєктів трансформації шкіл”.

Титульне фото: freepic.com


Обговорення