Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

9 Травня 2024

У старшій профільній школі можуть з’явитися кар’єрні радники: чим займатимуться такі фахівці

Після впровадження в Україні реформи профільної середньої освіти в академічних ліцеях може з’явитися посада кар’єрного радника. Він допомагатиме учням і ученицям після десятого року навчання обрати ті предмети, які вони б хотіли вивчати в 11-х й 12-х класах.

Про це в подкасті “Дофамін для освіти” від ГО “Смарт освітарозповів директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ігор Хворостяний.

Ігор Хворостяний нагадав, що саме десятий клас стане для школярів і школярок адаптаційним. А тому логічно було б надавати найпотужнішу підтримку й допомогу із самовизначенням учнівству саме в цей період. Утім, він усе ж вважає, що профорієнтація має починатися якомога раніше, бодай у базовій освіті.

“Вочевидь, у 10-му класі маємо поінформувати учнівство про те, які є варіанти вибору. Умовно, я планую обрати мовно-літературний профіль. Тоді маю розуміти, що наприкінці 10-го класу зроблю цей вибір, і це означає, що в мене буде більше дисциплін гуманітарного спрямування і менше природничих. Але мені треба про це розповісти й намалювати можливості траєкторії мого руху”, – пояснив Хворостяний.

Тому, на думку директора директорату шкільної освіти МОН, посада освітнього кар’єрного радника в академічних ліцеях є потребою, а не забаганкою, і в МОН зараз активно працюють над цим питанням.

“Одне із завдань моєї роботи якраз стосується того, щоби посада освітнього кар’єрного радника з’явилася в наших закладах освіти. Принаймні можу на 100 % сказати, що зі свого боку зроблю все можливе й залежне, аби це відбулося”, – наголосив він.

Крім того, Ігор Хворостяний, розповів, що вони з ексміністеркою освіти і науки Лілією Гриневич, яка зараз працює проректоркою в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка, якраз обговорюють можливість запровадження в педагогічній вищій освіті спеціальності освітніх кар’єрних радників. Тому відповідна спеціальність може також з’явитися найближчими роками в українських ЗВО.

Раніше ми розповідали, як Київський ліцей № 107 готується пілотувати реформу профільної середньої освіти вже з вересня цього року.

Титульне фото: freepic.com


Обговорення