264
0
Народна депутатка Юлія Гришина прокоментувала в етері ICTV основні пропозиції законопроєкту №11543 “Про внесення змін до Закону України “Про повну загальну середню освіту” щодо запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти” (пані Юлія є однією з авторок проєкту закону). Нагадаємо, 21 листопада 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11543 у першому читанні.
“На третій рік повномасштабного вторгнення маємо низку внутрішніх та зовнішніх небезпек, які можуть спіткати наших освітян та учнів під час навчального процесу. Влада має зробити все, щоб забезпечити безпечне навчання дітей та створити безпечні умови роботи для освітян”, – пояснила необхідність законопроєкту Юлія Гришина.
За її словами, до появи законопроєкту на рівні законодавства не було визначене поняття безпечного освітнього середовища та що саме воно включає. Законопроєкт №11543 передбачає, що безпечне освітнє середовище – це комплекс заходів, зокрема:
“Навколо законопроєкту поширюється багато міфів, наприклад, про поліцейських у школі (насправді появу офіцерів безпеки передбачає урядова постанова №1245 про проведення експериментального проєкту щодо посилення безпеки у школах – ред.), про паркани та огородження. Також є багато розмов, що законопроєкт потребуватиме великої кількості коштів від місцевої влади. Кошти справді потрібні на встановлення тривожних кнопок, але 93% шкіл ними вже забезпечені, – прокоментувала Юлія Гришина.
У 60% шкіл вже визначені межі території та стоять огорожі. До того ж у законопроєкті йдеться про огородження, що означає встановлення меж території школи, а яким саме воно буде та скільки коштуватиме – визначатимуть засновники”.
Читайте також: “Ваше питання – наша відповідь: анонімна допомога для тих, хто потребує підтримки, від експертів Resilience.help”.
Фото: ліцей №107 “Введенський”, Київ, авторка – Марія Брикимова, ГО “Смарт освіта”
Обговорення