7 817
0
Українські діти, що вчаться за кордоном, отримують подвійне навантаження: удень вони відвідують місцеву школу очно, увечері сідають за онлайн-навчання в українській.
В ефірі національного телемарафону заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко дав відповіді на популярні запитання про навчання українських школярів за кордоном та їхнє легке повернення в освітню систему України.
Він нагадав, що для українських школярів за кордоном передбачено кілька варіантів навчання:
У МУШ, за словами Вітренка, уже навчається понад 10 000 школярів.
Водночас заступник міністра наголосив, що МОН розіслало рекомендації до освітніх інституцій МУШ, де йдеться не про навчання за українською програмою в повному обсязі, а про додаткове вивчення предметів, які дають змогу “не втрачати зв’язок з Україною”. Насамперед це українська мова та література й історія України.
Цих дисциплін у європейських школах немає, однак для отримання українських документів про освіту їх необхідно скласти.
Натомість оцінки з інших предметів, зокрема точних і природничих наук, вивчених у Європі, буде перезараховано.
“Усі результати навчання в європейських школах будуть автоматично визнані на території України, коли наші діти повернуться до своїх шкіл”, – запевнив Андрій Вітренко.
“Повторних” курсів також не передбачено: якщо дитина, повернувшись до України, піде в українську школу з нового навчального року, її буде зараховано до відповідного класу (наприклад, після закінчення першого – до другого).
МОН “розіслало жорсткі інструктивні листи” про навчання школярів за кордоном і повернення їх в українську освітню систему. Якщо директори шкіл не згодні діяти за визначеними принципами, батькам слід звертатися до регіональних управлінь освіти або прямо до Міністерства.
Для школярів, які вчаться в Україні дистанційно, МОН розробляє додатки, які можна використовувати без підключення до інтернету. А поки вони не готові – міністерство рекомендує повернутися до традиційного паперового підручника.
Нагадаємо, що для українських школярів за кордоном ГО “Смарт освіта” організовує навчання з українськими вчителями онлайн увечері та у вихідні для опанування українознавчого компонента.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: автор – IgorVetushko, Depositphotos
Обговорення