Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

8 Лютого 2023

Україна виходить з Європейського інституту Омбудсмана: генеральний секретар цієї організації вивіз двох евакуйованих українських дітей до росії

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець надіслав терміновий лист членам Європейського інституту Омбудсмана про вихід із цього об’єднання. 

Таке повідомлення омбудсман опублікував на своєму Телеграм-каналі.

За словами Лубінця, цей крок став наслідком того, що двох українських дітей, які перебували на території Республіки Австрія через російську збройну агресію, “правозахисник Європейського інституту Омбудсмана (ЄІО)” вивіз на територію рф.

“За інформацією ЗМІ, це зробив доктор Йозеф Зігеле, Генеральний Секретар ЄІО, член Правління ЄІО та Заступник Омбудсмана Тиролю. Владою Австрії розпочате офіційне розслідування щодо дій Зігеле”, – зазначив обмудсман.

Такі дії є порушенням статей 49, 50 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Ці статті забороняють здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території та покладають на окупаційну державу обов’язок вжити всіх необхідних заходів для полегшення процедури встановлення особи дітей та реєстрації їхніх сімейних зв’язків.

Насильницька передача дітей однієї групи в іншу є однією з ознак геноциду відповідно до статті II Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”.

“В Європейському інституті Омбудсмана на моє прохання не провели внутрішнього розслідування та не застосували відповідних санкцій до пана Зігеле, вчинок якого суперечить меті заснування Інституту та свідчить про його упередженість. Президент Інституту пан Драган Мілков проігнорував мої запити”, – наголосив Дмитро Лубінець.

Подібні дії, на думку Уповноваженого, шкодять національним інтересам України. Повернення кожної депортованої дитини є надскладним процесом, який потребує титанічних зусиль та часу.

Дмитро Лубінець звернувся до колег, які є членами Інституту, із пропозицією розглянути можливість негайного виходу із Європейського інституту Омбудсмана та засудити дії його керівництва. Також він висловив подяку колегам та друзям, які вийшли з ЄІО, зокрема, Омбудсману Республіки Латвія Юрісу Янсонсу та Омбудсману Республіки Литва Еріці Леонайте, за їхню однозначну позицію та швидку реакцію на ситуацію.

“Вважаю, що всі члени організації, які є прихильниками демократичних принципів, для яких права людини не є пустими словами, не можуть залишатись осторонь даної ситуації та продовжувати своє членство в ЄІО”, – додав обмудсман.

Читайте також: “Інформація для батьків, опікунів та родичів: до кого звертатися, якщо дитину депортували росіяни”.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – belchonock, Depositphotos


Обговорення