Всі проєкти

Всі теми

30 Серпня 2023

Українські школярі здобули 38 медалей на Всесвітній Гімназіаді U15

Учнівська збірна України посіла 5 загальнокомандне місце та виборола 38 медалей на другій Всесвітній Гімназіаді U15.

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

Турнір відбувався з 19 до 27 серпня 2023 року в бразильському Ріо-де-Жанейро. Загалом у ISF U15 World School Sport Games цього року взяли участь школярі віком від 13 до 15 років із майже 50 країн світу.

На турнірі були представлені 18 видів спорту, однак українські спортсмени брали участь лише в 3 дисциплінах. Зокрема, їм вдалося вибороти:

• у боксі – 15 золотих, 12 срібних і 5 бронзових медалей;
  • у карате – 1 золоту, 1 срібну й 3 бронзові нагороди;
  • у тхеквондо – 1 бронзову медаль.

“Вище за нас лище команди Бразилії, Китаю, Китайського Тайбею та Англії”, – зазначив голова Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України Вадим Стеценко.

Крім того, для багатьох юних спортсменів і спортсменок досвід великих змагань був першим. Незважаючи на це, спортсменам вдалося вдало виступити та залучити увагу міжнародної спільноти до війни в Україні, а також відкрити двері для культурного обміну та співпраці.

Раніше ми розповідали, що українські школярі стали призерами Міжнародної олімпіади з географії.

Титульне фото: Комітет з фізичного виховання і спорту МОН України