959
0
У першому в Україні челенджі “Велосипедний травень-2024” взяли участь учні та вчителі понад 100 шкіл з різних регіонів країни. Загалом протягом травня діти й дорослі 67 794 рази приїхали велосипедом до своїх закладів освіти.
Про це розповіли автори проєкту – U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”).
За словами організаторів, метою челенджу “Велосипедний травень-2024” є популяризація велоруху й велосипеду як транспортного засобу. Зокрема, щоб:
“Попри війну така активність з боку учнів і освітян показала, що запит на велосипедний рух в Україні великий. Освіта з безпеки руху на велосипеді може допомогти врятувати та зберегти життя українських дітей, які дедалі частіше вибирають для пересування велосипеди й самокати”, – розповіли в U-Cycle.
Під час челенджу в школах також відбувалися:
Фото й відео із заходів заклади освіти публікували в соцмережах під хештегами #велосипеднийтравень і #велосипедомдошколи.
Так, за результатами челенджу, на звання “Найвелосипедніша школа” претендує 101 заклад освіти. Загалом, на момент старту проєкту, взяти участь у конкурсі виявили бажання 225 шкіл. Утім, через початок дистанційного навчання або безпекові загрози заклади освіти не змогли завершити челендж.
А в номінації “Веломентор / Веломенторка року” беруть участь 49 осіб – учителів, активних батьків, поліціянтів, велосипедних активісток і навіть старшокласниць, які стали наставницями з безпеки руху та культури їзди на велосипеді для школярів і провели для них заняття.
Загалом до всеукраїнської мережі веломенторів вже долучилися 80 осіб із різних областей України. Наймолодшою наразі є 15-річна учениця київської школи. Доєднатися до руху веломенторів також можуть усі охочі. Це можна зробити за посиланням.
Оголошення результатів та церемонія нагородження переможців всеукраїнського челенджу “Велосипедний травень” відбудеться в День без авто, 22 вересня 2024 року, під час Європейського тижня мобільності.
Крім того, для освітян і освітянок доступний безплатний онлайн-курс з підвищення кваліфікації “Як стати веломентором: усе про велосипед і безпеку руху“. А також навчально-методичні матеріали на онлайн-платформі “Велосипедом до школи”. Зокрема, там можна знайти:
Читайте також: ““Велосипедом до школи”: для вчителів і учнів доступні навчальні матеріали про безпеку руху”.
Титульне фото, фото в тексті й відео: U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”)
Обговорення