Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

5 Липня 2019

Вступ 2019: сільський коефіцієнт треба підтвердити, регіональний та галузевий – ні

Вступники мають можливість підвищити свій бал за допомогою трьох коефіцієнтів: регіонального, галузевого та сільського. Втім, регіональний та галузевий нарахують автоматично, а сільський треба підтвердити.

Про це нагадують у МОН.

Так, претендувати на сільський коефіцієнт (СК) можуть ті випускники, які закінчили школу на території села й зареєстровані в селі у рік вступу. Конкурсний бал таких вступників помножать на 1,02, а також – 1,05 для вступників на спеціальності, яким надається особлива державна підтримка.

Перелік шкіл, учні яких мають право на сільський коефіцієнт, можна знайти в ЄДЕБО. А в електронних кабінетах випускників таких закладів автоматично з’являється повідомлення про можливість застосування СК. Однак щоб його отримати, вступник має завантажити в електронний кабінет або додати до паперової заяви довідку про місце реєстрації.

Цього року не має значення, скільки часу вступник зареєстрований у селі. Але СК не можна застосувати для вступників, які закінчили школу або зареєстровані на території селищ.

Натомість, регіональний коефіцієнт (РК) нараховується тим вступникам, які обирають виші не у Києві. Для 11 регіонів РК дорівнює 1.04. Це такі області: Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська, Черкаська. В усіх інших випадках РК становить 1,02.

Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 і діє для вступників тих спеціальностей, яким надається особлива державна підтримка. Крім цього, ГК діє тільки для заяв із першою та другою пріоритетністю.

Регіональний та галузевий коефіцієнти нараховуються вступникові автоматично, тобто для їх отримання не треба робити жодних додаткових дій.

До того ж, цього року вперше запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, які готові після закінчення навчання працювати у сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 “Освіта/Педагогіка” і 22 “Охорона здоров’я”, які уклали угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.

Для таких вступників передбачені окремі місця. Втім, якщо їх не вистачить для всіх абітурієнтів, то працюватиме механізм першочергового коефіцієнта і бали вступника домножуватимуться на 1,05.

Фото: МОН


Обговорення