1 783
0
Улітку і для дітей, і для дорослих збільшується час перебування на відкритому сонці й контактів із відкритим полум’ям, зокрема під час відпочинку на природі. Міністерство охорони здоров’я нагадало протокол першої домедичної допомоги в разі опіків – як сонячних, так і від вогню.
Із повним матеріалом можна ознайомитися за посиланням.
Сонячні опіки виникають після тривалого перебування на сонці. Їхні ознаки такі: шкіра стає гарячою на дотик, червоніє, набрякає, з’являються больові відчуття. У тяжких випадках можуть виникати невеликі пухирі, наповнені рідиною, нудота, лихоманка.
Запобігти сонячним опікам можна за допомогою легкого й закритого одягу, капелюха, нанесенням на відкриті ділянки шкіри захисного крему. Також слід уникати перебування на сонці з 11.00 до 16.00 години.
Якщо ж опік усе-таки стався, потрібно дотримуватися таких порад:
Опіки, що стаються від нетривалого контакту шкіри з розпеченим предметом чи вогнем, зазвичай поверхневі, або опіки першого ступеня. Їх характерними ознаками є почервоніння, набряк у місці враження і відсутність пухирів. У цьому разі план дій приблизно такий самий, як і за сонячних опіків.
Якщо ж опік глибший за поверхневий шар шкіри, супроводжується утворенням пухирів, займає площу більшу за долоню, зачіпає обличчя або стався з дитиною до 10 років, потрібна невідкладна медична допомога.
До прибуття медиків протокол дій такий:
“Якщо за родом діяльності ви часто ризикуєте обпектися, дотримуйтеся техніки безпеки на робочому місці, користуйтеся засобами індивідуального захисту; пройдіть навчання з домедичної допомоги у разі термічних уражень шкіри та тримайте поблизу аптечку з перев’язувальними матеріалами”, – радять у МОЗ.
Читайте також: “Коли дитині робити 10 профілактичних щеплень: календар від МОЗ”.
Фото: Istockphoto
Обговорення