1 110
0
Розлив води після підриву окупантами Каховської ГЕС становить загрозу не лише через затоплення суходолу. Дорослим і дітям, які опинилися в зоні лиха, варто знати, як допомогти собі в разі переохолодження й убезпечитися від інфекційних захворювань.
Про те, якою має бути домедична допомога в разі переохолодження внаслідок тривалого перебування у воді, нагадали в Міністерстві охорони здоров’я.
Якщо населений пункт потрапив у зону затоплення, необхідно:
Попри літню пору вода, яка виливається, холодна (зараз її температура заледве сягає 16-17 °C). Тривале перебування у ній може спричинити переохолодження (гіпотермію). Це відбувається, коли під впливом холоду температура тіла падає нижче ніж 35 °C.
Якщо хтось поруч упав у воду чи перебував у ній довго, потрібно в першу чергу повідомити про подію екстрені служби – за номером 101 та 103 або за єдиним номером 112. У жодному разі не слід наражатися на небезпеку: можна намагатися дістати людину з води, тільки якщо це безпечно. Найкраще використовувати для цього довгу гілку чи мотузку, за яку може триматися постраждалий.
За яких ознак можна запідозрити переохолодження:
Що робити в разі переохолодження:
Крім того, внаслідок російського воєнного злочину небезпечні для здоров’я хімічні речовини, а також збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах.
У пунктах, яким загрожує затоплення, на Херсонщині працюють фахівці Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ): відбирають проби води з водойм та криниць тощо.
Аби знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, у МОЗ рекомендують дотримуватися таких правил:
У МОЗ додали: “У наступні 3-5 днів на Херсонщині та підтоплених районах на Запоріжжі через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Збирати таку рибу і вживати (солити чи в’ялити) категорично заборонено! Є ризик захворювання на ботулізм”.
За інформацією МОЗ, в областях формують запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій. У разі болю в животі, блювання, діареї, підвищеної температури тіла та інших незвичних симптомів не слід вдаватися до самолікування – потрібно негайно звертатися до лікаря.
Читайте також: “Як допомогти дитині впоратися із терміновою евакуацією – поради психологині”.
Фото: ілюстративне – затоплена частина Олешок Херсонської області станом на ранок 7 червня, “Факти”
Обговорення