11 779
0
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов роз’яснив преміювання педагогічних працівників та керівників закладів освіти.
Роз’яснення з’явилося на сайті Служби освітнього омбудсмена.
Процедура виплати премій
Якщо заклад освіти обслуговує бухгалтерія управління освіти
Якщо заклад освіти має свою бухгалтерію
Як виплачуються премії директорам
Незалежно, чи заклад має власну бухгалтерія, чи обслуговується бухгалтерією управління освіти, процедура одна.
За ініціативою та клопотанням профспілкової організації та / або начальника органу управління освітою (департамент, управління, відділ освіти) ініціюється виплата премій керівникам закладів освіти або окремому директору. Профспілкова організація разом з управлінням погоджують розміри премій. Керівник управління освітою видає відповідний наказ, з яким ознайомлює під підпис директорів закладів освіти, яких преміюють.
За що виплачують премії
Служба освітнього омбудсмена промоніторила Положення про преміювання закладів освіти на їхніх вебсайтах і виокремила типові критерії щодо преміювання:
З яких джерел платять премії
Преміювання здійснюють у межах фонду заробітної плати на поточний бюджетний рік. Переважно в січні поточного року затверджується кошторис закладу освіти, де, зокрема, визначені й кошторисні призначення на зарплати з урахуванням надбавок і доплат.
“Лише ці кошти можна використати для преміювання, у разі наявності залишків. Виплатити премії за кошти, призначені для придбання товарів та послуг неможливо”, – наголошують на сайті освітнього омбудсмена.
Заробітна плата педпрацівників закладів загальної середньої освіти та інших типів закладів, що забезпечують повну загальну середню освіту, здійснюється за кошти освітньої субвенції. Тож для виплати премій педагогам шкіл можна використовувати й залишки освітньої субвенції за попередні роки.
Але є умова для використання цих залишків: видатки, пов’язані зі стимулюванням, преміюванням працівників кожної бюджетної установи, здійснюються виключно після ліквідації заборгованості із заробітної плати, строк виплати якої минув.
Також на виплату премій можна використовувати кошти спеціального фонду бюджету закладу освіти в межах фактичних надходжень та затвердженого фонду оплати праці. Цей фонд наповнюється з плати за послуги, що надає заклад освіти, та інші джерела власних надходжень.
Які документи регулюють виплату премій
Преміювання в школі регулює колективний договір, частиною якого є Положення про преміювання, у якому зазначаються критерії преміювання, порядок визначення розмірів премій, нарахування та виплата премій.
До цих документів має бути відкритий доступ. Вони укладаються між закладом освіти та профспілковим органом або іншим органом, який трудовий колектив уповноважив на представництво. Якщо такого органу нема, це роблять представники працівників, обрані й уповноважені трудовим колективом.
Освітній омбудсмен радить працівникам шкіл ознайомитися з цими документами, а директорам шкіл – показувати їх, приймаючи на роботу нових працівників. Також копії документів можна розмістити на сайті школи чи на дошці оголошень.
Раніше освітній омбудсмен роз’янив, які є надбавки та доплати й чому їх недоотримують педагоги.
Фото: автор – olly18, Depositphotos
Обговорення