Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

17 Січня 2024

Як розвиток штучного інтелекту вплине на освіту та доступ до неї протягом наступних 10 років: прогноз економічного форуму

Наразі деяким країнам складно контролювати поширення контенту, створеного штучним інтелектом. Проте влада держав може включити АІ-грамотність у системи освіти своїх країн і визначити основні пріоритети його використання. Крім того, як передбачають експерти, протягом наступних двох років 60% працівників і працівниць у світі потребуватимуть додаткового навчання.

Про це йдеться у звіті про глобальні ризики на майбуті 10 років, який оприлюднили під час Світового економічного форуму в Давосі (Швейцарія).

Ознайомитися з повним текстом документа можна за посиланням. Звертаємо вашу увагу, що звіт опублікований англійською мовою.

Фахівці визначили, що, попри прогрес в освітньому середовищі, який зумовлений штучним інтелектом, не всі працівники (як між країнами, так і всередині них) матимуть доступ до освіти та перекваліфікації, що відповідно вплине на їхній рівень заробітної плати та економічну стабільність.

“Ті, хто не має доступу до якісної перекваліфікації, будуть змушені шукати менш стабільні або безпечні способи працевлаштування”, – йдеться у звіті.

Крім того, на думку експертів, у світі протягом наступних кількох років зросте необхідний початковий рівень володіння сучасними технологіями, що, у свою чергу, може створити бар’єр для входу в деякі професії.

Фахівці також передбачають, що в довгостроковій перспективі зменшиться кількість висококваліфікованих і високооплачуваних працівників. Зокрема, через те, що їхню роботу зможе виконувати штучний інтелект, на впровадження якого роботодавці витрачатимуть менше коштів, ніж на освіту спеціалістів в окремих галузях.

Крім того, за даними звіту, штучний інтелект можуть активно залучати до створення фейків у медіа як на державних, так і світовому рівнях. Однак зменшити поширення дезінформації мають допомогти:

  • інформування громадськості;
  • освіта громадян щодо цього питання;
  • фінансові інструменти;
  • ухвалені національні та місцеві нормативні акти.

Читайте також: “Наукові товариства, штучний інтелект та чесність: сумські вчителі поділилися робочими прийомами, які найбільше цінують їхні школярі”.

Титульне фото: freepic.com


Обговорення