1 982
0
Громадська організація #stop_sexтинг створила серію спеціальних гайдів для батьків, які допоможуть налаштувати Instagram і TikTok дитини, зрозуміти, яких правил поведінки варто дотримуватися в соцмережах, а також, як налаштувати гаджет для безпечного використання.
Дізнатися більше про проєкт можна за посиланням.
Згідно зі статистикою, в Україні 96% дітей віком 10-17 років постійно користуються інтернетом. Однак, незважаючи на всі переваги онлайн-світу, він також створює безліч нових ризиків для юних користувачів.
Найперше, батькам необхідно звернути увагу на налаштування гаджетів своїх дітей і разом із ними встановити деякі правила та обмеження:
Окрему увагу батькам слід приділити онлайн-життю дитини в популярних соціальних мережах: Instagram і TikTok. Зверніть увагу, що фахівці не радять створювати акаунти для дітей, які молодше 13 років. Також рекомендують встановити “Сімейний нагляд”.
Якщо ви вирішили створити дитині профіль в Instagram, зверніть увагу, що:
Серед дітей популярністю також користується TikTok – додаток, створений для перегляду й публікації коротких відео. Діти та підлітки можуть слідкувати там за авторами, контент яких їм до вподоби, а також створювати власний.
Зверніть увагу, що соціальна мережа має вікові обмеження – не менше 13 років. Проте діти до встановленого віку можуть користуватись нею без профілю або реєструватися, вказавши інший. Акаунти підлітків автоматично створюються приватними. Крім того, діти можуть створювати власні відео, але їх будуть бачити лише друзі. Ще в такому профілі неможливо отримувати чи надсилати повідомлення.
Тому, якщо ваша дитина хоче користуватися TikTok, варто встановити ряд правил:
І найголовніше: встановіть довірливі стосунки з дитиною. Якщо її щось засмутить або злякає в соціальних мережах, вона має знати, що завжди може звернутись до вас за порадою.
Читайте також: “Для списування і “залипання” чи для навчання і комунікації: “за” і “проти” заборони мобільних”.
Титульне фото – freepic.com; інфографіка в тексті – #stop_sexтинг
Обговорення