Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

21 Червня 2023

Які терміни вступної кампанії-2023 – нагадування для абітурієнтів

У 2023 році вступна кампанія (молодший бакалавр, бакалавр на основі повної середньої освіти) розпочнеться 1 липня з реєстрації електронних кабінетів – і завершиться зарахуванням вступників до закладів вищої освіти.

Про терміни вступної кампанії нагадує Освіта.ua із посиланням на Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Вступна кампанія складається з кількох етапів, зокрема:

  • прийом документів,
  • формування рейтингових списків,
  • проведення конкурсів,
  • проведення вступних іспитів, співбесід,
  • проведення конкурсного відбору,
  • зарахування.

Реєстрація електронних кабінетів вступників у Єдиній державній електронній базі з питань освіти й завантаження до електронного кабінету необхідних документів розпочинається 1 липня 2023 року.

Медичні огляди й інші доконкурсні процедури, передбачені особливими умовами конкурсного відбору за відповідними конкурсними пропозиціями, проводяться до дня, що передує дню завершення прийому заяв.

Прийом заяв і документів від вступників розпочинається 19 липня.

Закінчується реєстрація заяв вступників о 18.00 31 липня.

Особи, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди або творчих конкурсів, реєстрацію на участь у співбесідах чи конкурсах здійснюють:

  • для вступу на бюджет – з 3 липня до 18.00 10 липня;
  • для вступу на контракт – з 3 липня до 18.00 25 липня.

Творчі конкурси проводять у кілька потоків з 7 до 18 липня включно (для вступників на місця державного й регіонального замовлень (бюджетні місця) за графіком, затвердженим закладом освіти).

Для вступників на контракт співбесіди та творчі конкурси проводять до 31 липня.

У творчих конкурсах мають право брати участь особи, які здобули повну загальну середню освіту або завершують її здобуття в поточному році, що підтверджується відповідним документом або довідкою закладу освіти.

Інформація про терміни прийому заяв і документів для участі у творчому конкурсі оприлюднюється на офіційному сайті закладу вищої освіти.

Вимоги до мотиваційних листів визначаються правилами прийому закладу освіти і мають бути затверджені до 1 червня 2023 року.

Формування рейтингових списків вступників і надання рекомендацій до зарахування й оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права навчатися на бюджетній формі здійснюють не пізніше ніж 5 серпня 2023 року.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на бюджетні місця до 18:00 8 серпня.

Зарахування вступників на навчання на бюджет проводить не пізніше ніж 10 серпня.

Зарахування вступників на навчання за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та/або юридичних осіб (контракт) – не пізніше ніж 30 серпня 2023 року.

Переведення на вакантні бюджетні місця й на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на контракт і здобули повну загальну середню освіту, відбувається не пізніше ніж 18 серпня.

Надання рекомендацій до зарахування й оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на контракт на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, здійснюють не раніше ніж 9 серпня.

Строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору й зарахування на навчання за іншими (крім денної) формами здобуття освіти за кошти державного або регіонального бюджету або за рахунок цільових пільгових державних кредитів не відрізняються від строків прийому документів на денну форму навчання.

Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на контракт визначаються правилами прийому відповідного закладу освіти.

Заклади освіти у своїх Правилах прийому можуть передбачити одну або декілька чергових сесій реєстрації заяв вступників. При цьому перша з них починається не раніше ніж 1 вересня.

Зарахування проводять не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв і документів, протягом яких проводять конкурсний відбір, але не пізніше ніж 30 листопада 2023 року.

Робота електронних кабінетів вступників закінчується 30 листопада 2023 року.

Доповнення: Міністерство освіти і науки України створило інфографіку із термінами вступної кампанії-2023. Завантажити її можна за посиланням.
мон-1

Нагадаємо, що вчора відбувся безплатний вебінар про вступну кампанію для абітурієнтів. Його можна переглянути в записі на YouTube.

Фото: Профспілка працівників освіти і науки України


Обговорення