Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

22 Червня 2023

Явка учасників, повітряні тривоги, хакерські атаки рф і недоброчесність вступників – про перебіг НМТ від директорки УЦОЯО

20 червня під час вебінару “Що варто знати про вступну кампанію у 2023 році?” директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко підбила підсумки основної сесії НМТ.

Із повним відео можна ознайомитися за посиланням.

По-перше, Тетяна зазначила, що явка учасників тестування в Україні виявилася вищою, ніж у ТЕЦ за кордоном.

Для проходження НМТ реєструвалися більше 281 тисячі вступників, понад 23 тисячі з яких планували проходити тестування за кордоном у 30 різних країнах.

“Понад 93% учасників прийшли до екзаменаційних центрів, щоб отримати результати вступних іспитів. Якщо говорити про закордон, то наші числа статистики дещо нижчі. І це говорить про те, що не завжди вступники, які перебувають за кордоном, визначилися зі своїм майбутнім і впевнені, що вони хочуть проходити вступні випробування до українських закладів вищої освіти”, – прокоментувала директорка УЦОЯО.

По-друге, за словами Тетяни Вакуленко, проведення НМТ 2023 року стало безпрецедентним щодо кількості виявів недоброчесності серед абітурієнтів та абітурієнток – про це, зокрема, свідчили світлини зі змістом завдань, які публікували учасники й учасниці тестування. Крім того, частина учасників направляла завдання своїм друзям, репетиторам.

Як зазначила директорка УЦОЯО, результати порушників і порушниць уже були й ще будуть анульовані.

Для запобігання недоброчесності Центр надалі посилить заходи контролю.

“Що ми робимо, щоб запобігти цьому? Це, безперечно, й робота інструкторів, які майже на кожній зміні виявляли мобільні телефони в учасників і, звичайно, аналіз баз даних. У наступні роки доведеться ще посилити цю складову і певними способами намагатися ще краще запобігти будь-яким списуванням”, – наголосила Тетяна Вакуленко.

Щодо відсутності культури академічної доброчесності посадовиця зауважила: “Це прикро, адже ви починаєте своє життя з недоброчесності і в дорослому майбутньому навряд чи це є хороша теза, особливо якщо це є майбутнє в оновленій Україні після перемоги”.

По-третє, Тетяна Вакуленко визнала, що під час НМТ виникла низка технічних труднощів: “Очевидно, що були технічні труднощі. І учасники бачать це, коли виконують тестові завдання. У нас, на жаль, постійно здійснюються хакерські атаки і, очевидно, що окремі представники рф не хочуть, щоби наші вступники отримали результати, і відповідним чином працюють. Також не завжди все було справно з технічної точки зору, коли ми говоримо про швидкість і якість інтернету“.

По-четверте, під час тестування виникали труднощі, пов’язані з повітряними тривогами.

“Ворог активізувався, і ми щодня отримуємо по декілька повітряних тривог. Особливо це стосується північних і південних регіонів. Харківщина, на жаль, мало яку сесію тестування прожила без повітряних тривог. Те саме стосується, звичайно, і Миколаївщини, і Запоріжжя. І ці повітряні тривоги були доволі тривалими, і певна частина учасників не змогла завершити оцінювання”, – констатувала директорка УЦОЯО.

Ті вступники, які з об’єктивних причин не отримали результатів під час основної сесії, матимуть можливість брати участь у додатковій сесії.

Читайте також: “Результати будуть відомі до 28 червня: підсумки основної сесії НМТ-2023”.

Фото: скриншот трансляції вебінару


Обговорення