Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

29 Січня 2021

За найвищі бали ЗНО учні отримуватимуть 100 тисяч гривень, а переможці всеукраїнських олімпіад – 20 тисяч

Верховна Рада ухвалила проєкт постанови №4559, який передбачає виплату премій у розмірі 100 тисяч гривень 30 учням, які найкраще склали ЗНО.

Про це йдеться на офіційному вебпорталі “Верховна Рада України”.

Проєкт підтримали 312 парламентарів. Так, 30 найуспішніших випускників, у яких з чотирьох предметів буде 790 балів і більше, а один предмет буде на 200 балів, зможуть отримати таку премію.

Ще одна умова: учнів мають зарахувати до закладів вищої освіти в Україні. Кошти виплатять після того, як абітурєнти підпишуть договір про навчання із вишами.

Якщо до переліку на премію претендентів потраплять менш як 30 або 30 людей, винагороду присуджуватимуть усім. Якщо ж до переліку претендентів потраплять понад 30 учнів, її присуджуватимуть лише тим, чий результат (загальна сума балів із чотирьох навчальних предметів) буде більшим щонайменше на 1 бал за результат 31 претендента у переліку.

Нагадаємо, що президент підписав указ про нагороди за найкраще ЗНО й перемоги в олімпіадах.

Згодом на сайті МОН повідомили, що  для 10 учнів з кожного регіону України, які найкраще склали ЗНО, передбачено 250 виплат президентської стипендії по 10 тисяч кожна. Тобто 10 учнів отримають 120 тисяч гривень. Натомість, переможці всеукраїнських учнівських олімпіад отримуватимуть разову премію 20 тисяч гривень, а переможці міжнародних олімпіад – 100 тисяч гривень.

Крім того, за словами Володимира Зеленського, щороку виділятимуться президентські гранти для здобуття вищої освіти за кордоном – у вишах США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Канади, Японії, Китаю, Південної Кореї тощо.

“Обов’язкова умова: після здобуття диплома – повернення в Україну та робота на державній службі протягом трьох років”, – сказав президент.

Фото: автор – mne_len, Depositphotos


Обговорення