Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

16 Січня 2023

Житомирський школяр розробив генератор, який працює “від дощу”

Артур Печенюк із Житомира, учень 9 класу ліцею № 30, розробив установку, за допомогою якої можна отримувати електричну енергію від дощу. 

Про це повідомило “Суспільне” із посиланням на Анатолія Шубіна – керівника гуртка “Основи науково-дослідницької діяльності” міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, де займається Артур.

Дев’ятикласник, за словами керівника, створив установку, використавши синхронний двигун, який його дідусь демонтував зі старого автомобіля.

“Такий двигун може працювати у зворотному напрямку – як генератор. Установку розмістили під ринвою, з якої збігає дощова вода, і так отримали електричний струм. Використовуючи підсилювач напруги, можна таким чином, зокрема, зарядити мобільний телефон”, – пояснив Анатолій Шубін.

Займатися генератором Артур почав, перебуваючи в селі, щоб відволіктися від постійних думок про війну. ККД розробки – 60 відсотків, а витрачено на всі матеріали було близько 300 гривень. Щоб перевірити ефективність, ставили генератор під струмінь води у ванні й заряджали від нього мобільний телефон (потрібен підсилювач струму із USB-виходом).

Школяр планує вдосконалювати свій винахід. За нього на Всеукраїнському конкурсі молодіжних науково-технічних проєктів “InventorUA” Артур Печенюк здобув диплом III ступеня в номінації “Нові матеріали та сучасні технології”.

Читайте також: “Старшокласниці взяли участь у створенні відеокурсу про STEM для жінок”.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: “Суспільне”


Обговорення