10 288
0
Вибіркове звільнення від проходження ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів неможливе, а підсумкове оцінювання результатів навчання учнів можна проводити дистанційно.
Про це йдеться в листі МОН.
Законодавство не передбачає вибіркове звільнення від проходження ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів. До того ж закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати у виші у 2021 році.
Так, повнолітні учні / студенти, батьки або інші законні представники неповнолітніх учнів / студентів, які планують пройти ДПА, мають написати заяви про бажання проходити ДПА у закладі освіти або у формі ЗНО на керівників закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти.
Заяву в довільній формі можна подати до закладу освіти особисто або у відсканованому вигляді електронною поштою (кінцевий термін і спосіб подання заяви визначає заклад освіти).
Керівники закладів освіти мають:
Учні / студенти, які претендують на нагородження золотою або срібною медалями та звільнені від проходження ДПА, мають право отримати медалі без проходження ДПА.
Оцінювання результатів навчання, зокрема підсумкове, за потреби може відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання.
Згідно з Законом України “Про повну загальну середню освіту”, навчальний рік у школах має завершитися не пізніше 1 липня. Водночас, педагогічна рада має визначити структуру і тривалість навчального року, тижня, дня, а також занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу.
Повністю лист МОН можна переглянути нижче:
Фото: автор – Compare Fibre, Unsplash
Обговорення