Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

Суперсила м’яких іграшок: лайфхак, як заспокоїти дитину за допомогою браслетів і гумок для волосся

“Я давно шукаю та збираю різні ідеї та іграшки, які можна давати дітям з собою в садок та до школи. Щоб це давало відчуття контакту, відчуття “я з тобою”, – наче близький тримає за руку – щоб було універсальним, багатофункціональним, маленьким (бо не у всіх садочках і школах дозволяють іграшки), обов’язково м’яким, щоб було приємно торкатися”,  – дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз поділилася ідеєю щодо того, як заспокоїти і “заземлити” дитину, повернути їй відчуття власного тіла.

Про те, які іграшки можна давати з собою до закладів освіти дітям різного віку, читайте в колонці від Світлани.

Потрібна така іграшка, щоб із нею могли гратися діти різного віку, щоб вона привертала увагу в укритті. І щоб був вибір в образах.

Такими іграшками стали еластичні браслети й пухнасті гумочки для волосся. На них закріплені досить великі м’які тварини чи фантастичні істоти. Їх можна використовувати і в “мирних темах” – під час адаптації дитини до школи чи садочка.

Приклад браслетів і гумок

Коли дитина переживає стрес, вона часто почувається самотньо і може втратити відчуття тілесності. Я радила такі браслетики родинам і вихователям – і це допомагало під час тривоги: їх надягали на ручки, на ніжки, коли дитина говорила, що не може йти, а руки в неї були холодними.

З однією родиною ми домовилися, що на браслетику, на внутрішній частині, мама намалює сердечко й напише кілька слів для доньки. А в іншій родині – у небезпечному місці – батьки написали на браслеті номери телефонів.

Іграшка на браслетику може символізувати якусь суперсилу (як у покемона).

У гумочок є лапки – можна торкатися їх і просити, щоб дитина робила рухи ручками й ніжками. Таких гумочок є багато різних (я купила п’ять-шість із тваринами) – можна запитати в дитини, ким вона сьогодні хоче бути, і просити “зіграти” тварину, зобразити рухи, видати звуки. Якщо вже є кілька таких “іграшок”, можна грати в рольову гру.

З дитиною важливо спробувати надягти браслетики та гумку на різні ручки (є діти, які можуть носити лише на правій чи на лівій, а є ті, кому це взагалі не підходить).

Я шукала в інтернеті за запитами “м’яка іграшка браслет”, “браслет-ломака”, “браслет-лінійка”, “пухнасті гумки для волосся”, “гумки для волосся іграшки”.

Упевнена, що колись точно іграшки й аксесуари знов стануть просто іграшками й аксесуарами.

Світлана Ройз, дитяча й сімейна психологиня

Фото: Світлана Ройз

Матеріали за темою

Обговорення