6 227
0
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що створення опорних шкіл необхідне для підвищення якості освіти.
Про це вона сказала в ефірі телеканалу “Прямий”.
“Наша ідея така: початкова школа має бути якнайближче до місця проживання дитини. Тому там, де є діти молодшого шкільного віку, ми не йдемо на жодне закриття шкіл. Нема чого дитину кудись возити, якщо тут є школа”, – наголосила керівниця МОН.
Також вона сказала, що можуть зберігатися базові школи. Але щоб надати якісну освіту для старшокласників, необхідно створювати опорні школи.
“У нас до минулого навчального року в 30% 10 класів сільських шкіл навчалися не більше десяти учнів. Уявіть собі, що один вчитель читає п’ять предметів, вчитель фізкультури читає англійську і фізику. Про яку якість освіти можна говорити?”, – пояснила Гриневич.
Вона додала, що створення опорних шкіл призводитиме не лише до підвищення якості освіти, а й до оптимізації видатків. Міністр зазначила, що в середньому на одного учня витрачається 11 тисяч гривень у рік, тоді як в школах, де мало учнів, – може знадобитись 25–30 тисяч.
“Я дуже люблю і поважаю вчителів. Сама з вчительської родини. Мені би хотілося допомогти всім вчителям, тому ми займаємось підвищенням зарплатні. Але школа є не для вчителя – школа є для дитини. Тому якщо в інтересах просто того, щоб зберегти роботу вчителя в селі, де він мешкає, мають там навчатися діти і тому підіймається такий крик – так бути не може”, – наголосила Гриневич.
Нагадаємо, в Україні вже відкрили близько 500 опорних шкіл.
Фото: автор – libellule789, Pixabay
Обговорення