Напишіть нам
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням

Всі проєкти

Всі теми

29 Січня 2025

Яке “дитяче слово” 2024 року оберуть українські діти? Візьміть участь в опитуванні, яке створила дитячий психолог Світлана Ройз

Відомий дитячий психолог Світлана Ройз створила опитування про “дитяче слово-2024”, в якому просить взяти участь батьків українських дітей віком від 6 до 14 років. Гугл-форма буде доступна до 2 лютого 2025 року.

На цю думку її наштовхнуло опитування, яке провело у Великій Британії видавництво Oxford University Press. За результатами цього опитування головним дитячим словом 2024 року визначена “доброта”. У голосуванні взяли участь 6000 дітей віком від 6 до 14 років із Великої Британії. Вони могли обрати будь-яке слово, і ось як розподілилися результати:

  • “доброта” – 61%
  • “ШІ” (штучний інтелект) – 25%
  • “конфлікт” – 7%

“Так добре, що діти усвідомлюють важливість доброти, що вона, як цінність, взагалі потрапляє в їхній фокус. І одночасно – наскільки ж вони її потребують. Бо доброта та конфлікт, наче два полюси, думаю, невипадково одночасно потрапили у фіналісти”, – такі висновки зробила пані Світлана на своїй сторінці у Facebook.

А яке слово могли б обрати українські діти?

Світлана вирішила перевірити це серед знайомих дітей.

“Я думала, що навіть боюсь загадувати, яке “слово року” у дітей було б у нас. Але запитала у доньки. Вона сказала: “родина”. Запитала у ще кількох знайомих дітей-школярів. Відповіді були різними: безпека – 2 дітей, Україна, тато, любов, обійми, родина, канікули. І на моє здивування, лише одна дитина сказала – війна. Я була майже впевнена, що саме це слово буде звучати частіше.”

У коментарі для медіа НУШ Світлана Ройз підкреслила, що опитування не можна вважати повноцінним дослідженням, але й воно може нам показати потреби, цінності дітей та їхні “опори”.

“Вже під моїм дописом батьки писали, наскільки їх зворушили і наскільки для них були неочікуваними відповіді. Можливо, це дасть для освітян більше розуміння, що саме зараз потребує уваги, проявить вразливість та силу наших дітей. Можливо, це “слово” буде корисним для соціальних ініціатив, створених для добробуту дітей.” – підсумувала дитячий психолог.

Фото: Oxford University Press


Обговорення