150
0
Україна приєдналася до Глобального договору щодо інтеграції харчування в рамках міжнародного саміту Nutrition for Growth, який відбувся 27-28 березня в Парижі. Документ підписав заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків. До угоди також долучилися представники понад 40 країн, що стало важливим кроком у боротьбі з проблемами недоїдання та ожиріння у світі.
На саміті Nutrition for Growth обговорювали виклики, пов’язані з харчовою безпекою, адже нині кожен третій мешканець планети не має доступу до корисної їжі. У заході взяли участь світові лідери, зокрема президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Франції Франсуа Байру, представники міжнародних організацій, дипломати та експерти.
Українська делегація представила досвід реформи шкільного харчування, яка триває з 2020 року. Попри повномасштабну війну, держава продовжує інвестувати у якісне харчування школярів: у 2024 році на модернізацію їдалень та оновлення стандартів було виділено 1,5 млрд грн, а у 2025 році планується реалізація нових проєктів на 1 млрд грн.
Керівник Команди реформи шкільного харчування Орест Степаняк підкреслив, що покращення якості їжі у школах — це інвестиція у здоров’я дітей та майбутнє нації.
Підписання Глобального договору та налагодження зв’язків із міжнародними партнерами відкривають нові можливості для України. Це підтверджує системний підхід до забезпечення здорового харчування та дозволяє отримати підтримку для подальшого розвитку реформи.
Нагадаємо, медіа “НУШ” писало, про реформу шкільного харчування та те, що вдалося змінити за чотири роки. А також повідомляло, що Уряд поетапно розширює програму безоплатного шкільного харчування на найближчі роки.
Фото — freepik
Обговорення