Напишіть нам
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням

Всі проєкти

Всі теми

1 Квітня 2025

Українські медіа говорять про дітей сухою мовою звітів – дослідження ІМІ

Тема дітей залишається однією з найчутливіших у медійному дискурсі, особливо в умовах війни. Інститут масової інформації (ІМІ) провів моніторинг 12 онлайн-медіа з 3 до 13 березня 2025 року та виявив, що діти найчастіше згадуються у новинах про війну (28% матеріалів), освіту (14%) та медицину (10%).

Більшість публікацій про війну зосереджені на наслідках російських обстрілів або поверненні викрадених дітей. Такі новини базуються на офіційних даних, але часто не містять коментарів очевидців чи експертів. Крім того, матеріали нерідко подають дітей лише як статистику, а не як повноправних учасників подій.

У сфері освіти медіа висвітлюють здебільшого технічні аспекти – канікули, дистанційне навчання, реєстрацію на НМТ. Питання доступності освіти чи психологічного стану дітей залишаються майже поза увагою. Аналогічна ситуація з медициною: більшість новин – це зведення про захворюваність, без аналізу довготривалих наслідків війни для здоров’я дітей.

Кримінальні новини часто зображують дітей як жертв насильства або ДТП, а також поширюють стереотипи про “горе-матерів”. Водночас частина матеріалів містить ознаки замовності, зокрема у вигляді прихованої реклами благодійних фондів.

На думку ІМІ, українським медіа варто більше уваги приділяти голосам дітей, контексту подій та конструктивним матеріалам, які пропонують шляхи розв’язання проблем.

Нагадаємо, медіа “НУШ” систематично публікує матеріали про дітей та для них у різних аспектах: всі діти в Україні можуть безоплатно отримати послуги юриста та адвоката: як і з якого віку це можна зробити; чути серцем, або як зрозуміти дитячий запит на увагу; для дітей і дорослих прифронтових територій запустили проєкт безоплатної психологічної допомоги.

Більше корисних та цікавих матеріалів читайте на сайті.

Фото – freepik

 


Обговорення