1 073
0
Освіта має бути доступною для всіх — незалежно від фізичних, ментальних чи соціальних обставин. Саме таке бачення лягло в основу нового флагманського проєкту Міністерства освіти і науки України — “Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти”.
Цей проєкт — не точкові ініціативи, а системні зміни, які охоплюють усі рівні освіти: від дитячого садка до університету. Реалізація відбувається в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Дошкілля — перша ланка освітнього шляху. Однак сьогодні в Україні майже 158 тисяч дітей не мають доступу до очного навчання в дитячих садках через виклики війни.
МОН пропонує системні рішення:
За даними МОН:
У межах проєкту EU4Skills у профтехах чотирьох областей — Вінницької, Львівської, Рівненської та Чернівецької — модернізують інфраструктуру з урахуванням принципів безбар’єрності.
Плани на 2025 рік передбачають:
Орієнтовне завершення робіт — вересень 2025 року.
Для підтримки студентів створено Центри підтримки студентів, які вже діють в 11 університетах. Їхня мережа продовжує розширюватися, і кожен ЗВО може долучитися за власним бажанням.
Центри забезпечують:
“Освітня безбар’єрність” — це відкриття нових можливостей для кожного та кожної. Це крок до суспільства, де освіта дійсно є правом, а не привілеєм.
Нагадаємо, медіа “НУШ” давало юридичні роз’яснення на питання щодо дошкілля та інклюзії.
Фото — телеграм-канал МОН
Обговорення