2 261
0
Розрахунок освітньої субвенції з 1 вересня 2025 року здійснюватимуть, спираючись на кількість учнів комунальних і приватних закладів загальної середньої освіти, у яких навчаються щонайменше 45 осіб (рішення не стосується початкових шкіл / спеціальних шкіл для дітей з особливими освітніми потребами). Про це йдеться в Постанові “Деякі питання розподілу освітньої субвенції на 2025 рік”, яку Уряд України затвердив 5 грудня 2024 року.
Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.
Нагадаємо, що освітня субвенція – це основне джерело заробітної плати педагогів у закладах загальної середньої освіти. Вона надходить з державного бюджету місцевим бюджетам, після чого з цих коштів виплачують зарплати вчителям. Переглянути розподіл фінансування за регіонами можна тут.
Також, згідно з документом, розрахунок освітньої субвенції на січень – серпень 2025 року здійснюють, спираючись на кількість учнів усіх типів ЗЗСО станом на 1 листопада 2024 року.
“Рішення уряду має стимулювати місцеві органи самоврядування забезпечувати якіснішу освіту учням громад, зокрема в більших школах, які, як правило, ліпше забезпечено вчителями та навчальним обладнанням”, – розповіли в МОН.
Там також пояснили, що в ЗЗСО, де навчається менше як 45 учнів (в одному класі – 5–6 дітей), школярі / школярки не отримують належного рівня взаємодії одне з одним, не навчаються одне в одного й не бачать прикладів для наслідування.
Крім того, такі школи часто не забезпечені вчителями повною мірою. А педагоги, які там працюють, не можуть набрати необхідну кількість годин зі свого профільного предмета, щоб отримувати достатню зарплату, тому їм дають змогу викладати непрофільні дисципліни. Це все впливає на зниження якості освіти.
Раніше ми розповідали, що за результатами міжнародного дослідження PISA-2022, в Україні є серйозний розрив у рівні знань учнів, які вчаться у великих містах, та учнів з сільської місцевості. Докладніше про це читайте за лінком.
У МОН також наголосили, що розподіл субвенції на вересень – грудень 2025 року проведуть після запуску й оновлення даних щодо кількості учнів в Автоматизованому інформаційному комплексі освітнього менеджменту (АІКОМ) 2.0.
Читайте також: “Президент підписав держбюджет–2025: як розподілять кошти на освіту”.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення