233
0
Твори, що входять до шкільної програми, не викликають у дітей великого ентузіазму. Лише 33% опитаних учнів і учениць вказали, що їм вони дуже / скоріше подобаються. Водночас 35% вважають такі книжки не цікавими.
Про це йдеться в дослідженні, яке у вересні 2024 року провела агенція Info Sapiens на замовлення Українського інституту книги.
Ознайомитися зі звітом за результатами опитування всі охочі можуть за посиланням.
Раніше ми публікували докладний матеріал, у якому учні й учениці розповіли, що їм подобається і не подобається в програмах із літератури. Він доступний за лінком.
Згідно з даними аналітиків, позакласне читання демонструє трохи кращі результати:
Тобто варіанти, запропоновані в позакласному читанні, все ж мають більше шансів зацікавити молодь, ніж шкільна програма, але й вони не завжди повністю відповідають інтересам дітей.
Найбільше школярів і школярок захоплює читання книжок, які вони можуть вибирати самостійно:
Більшість респондентів серед дітей (80%) віддають перевагу друкованим книгам, хоча цей показник знизився порівняно з 2023 роком (84%). Електронні книги читають 22% опитаних, що на 5% менше, ніж торік (27%). Водночас слухання аудіокниг також втратило популярність – 11% у 2024 році проти 14% у 2023.
Згідно з даними опитування, друковані книги для читання діти здебільшого отримують від дорослих. Так, 58% школярів вказали, що видання їм купують батьки або інші дорослі, проте цей показник знизився порівняно з 2023 роком (63%).
Шкільні бібліотеки також залишаються важливим джерелом доступу до книг: 40% респондентів у 2024 році брали їх саме там.
Інші популярні джерела:
Крім того, в Україні продовжується тенденція до врахування думки дитини при купівлі книжок, так на 11% (з 21% до 32%) зросла частка покупок на прохання, а на 4% зменшилась кількість родин, де батьки самостійно вирішують, яку книгу купити доньці / сину.
Раніше ми розповідали, що в Україні збільшилася кількість дітей, які читають щодня й щотижня.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення